komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 22 września 2020

Tomasza, Maurycego

Budujemy Piernikowe Miasto Dzierżoniów - warsztaty

środa, 6.11.2019 11:00 , komentarze: 2 , odsłony: 2963
kategorie artykułu:

Domy, kościoły i inne obiekty z pachnących miodem pierników będą znów cieszyć oczy dzierżoniowian i turystów. Tym razem w Sowiogórskim Centrum Komunikacyjnym. Tam właśnie budujemy piernikową wizytówkę Dzierżoniowa. I podobnie, jak w roku ubiegłym, zapraszamy w listopadzie na warsztaty rodzinne do DOK-u i do muzeum miejskiego.


W odrestaurowanym budynku dworca stanie piernikowe miasto, które będzie czynne codziennie, ogólnodostępne, a jego zwiedzanie będzie zupełnie darmowe. Otwarcie wystawy planowane jest na 1 grudnia. Do tego czasu powstaną kolejne piernikowe budowle. Część z nich już jest, mieszkańcy miasta i turyści zrobili je podczas warsztatów na Miodobraniu. Na warsztatach 9 listopada w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury i 17 listopada w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa będzie można zrobić domki i rynkowe kamienice. Trzeba będzie je złożyć z gotowych wypieczonych z piernika elementów, skleić i ozdobić lukrem i… czym tylko chcecie. Tu ogranicza nas tylko wyobraźnia. Ozdoby i lukier będą dostępne na miejscu, ale jeśli ktoś chce stworzyć domek niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju, może oczywiście przyjść z własnymi dekoracjami.

Warsztaty, które poprowadzi właścicielka firmy Pierniki Sudeckie, Ewa Holiczek-Niedbała, są dla uczestników bezpłatne (koszty pokrywa miasto). Zaplanowano je w dwóch turach – na godz. 10.00 i na godz. 12.00. W jednej turze będzie mogło pracować 20 osób/zespołów maksymalnie 2-osobowych. Liczba miejsc jest ograniczona, więc obowiązują zapisy. Chcesz zapisać dziecko lub siebie i dziecko na warsztaty? Zadzwoń do Biura Promocji pod numer 74 645 04 01.

Wspólne, rodzinne przygotowanie wypieków przedświątecznych to jedna ze starszych tradycji świątecznych w Polsce. Zachęcamy więc do pieczenia piernikowych domków, samochodów, pociągów i innych obiektów we własnym zakresie, ozdabiania ich według własnego pomysłu i kreatywności oraz przynoszenia ich do Biura Promocji UM w Dzierżoniowie (Urząd Miasta, parter, pokój nr 3). Gdy przyniesiesz swoje dzieło na wystawę w ramach konkursu (szczegóły znajdzieszOtworzy się w nowym oknie tutaj), możesz wygrać nawet 150 zł na świąteczne zakupy.

W akcję mogą się włączyć nie tylko osoby prywatne, ale i firmy z ziemi dzierżoniowskiej. Nie ma przeciwwskazań, by stworzyły z pierników np. własną siedzibę i ozdobiły ją swoim logo. Otwarcie takiej filii w piernikowym Dzierżoniowie to nie tylko doskonały sposób na promocję, ale i zaznaczenia swej pozycji na lokalnym rynku.

UM Dzierżoniów

 

Wasze komentarze

piątek, 18.9.2020 20:53
33
piątek, 18.9.2020 14:50
13
piątek, 18.9.2020 08:05
17
środa, 16.9.2020 19:33
22
wtorek, 15.9.2020 08:01
12
poniedziałek, 14.9.2020 19:29
9
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny