Braki w uzębieniu – jakie kroki podjąć by je uzupełnić?

poniedziałek, 19.8.2019 13:42 12264

Jak wynika z danych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z 2009 roku - przeciętnemu Polakowi po 35. roku życia brakuje aż 11 zębów. Ponad 40% rodaków po 65. roku życia nie ma już żadnego zęba.

Braki w uzębieniu mają znaczny wpływ na estetykę ale także na zdrowie.

Istnieje jednak metoda, której innowacyjność polega na przywróceniu pierwotnej, prawidłowej funkcji zębów, znacznej poprawie estetyki całego uzębienia oraz finalnie - zdrowego, pełnego i pięknego uśmiechu.

Jakie są przyczyny utraty zębów?

Przyczyn utraty zębów jest wiele: próchnica, nieudane leczenie kanałowe, złamania, zaniedbania higieny jamy ustnej w wyniku dużego tempa życia, stres i złe nawyki żywieniowe, które bezpośrednio wpływają na kondycję zębów.

Co to jest implant zęba?

Jest to wszczep wykonany z tytanu i osadzony w kości szczęki lub żuchwy. Zastępuje nam prawdziwy, utracony ząb przejmując jego wszystkie funkcje.

W jakim wieku można poddać się zabiegowi wszczepienia implantu?

Implant może być wszczepiony każdemu pacjentowi u którego został zakończony wzrost, czyli około 18 roku życia. Górnej granicy wieku nie ma, zabiegi implantacji można wykonywać nawet u osób w podeszłym wieku.

Czy implantami można uzupełnić każdą lukę w uzębieniu?

Tylko w nielicznych sytuacjach zdarza się że uzupełnienie braku zębowego za pomocą implantu jest niemożliwe. W celu oceny sytuacji i podjęcia odpowiedniej decyzji wszystkich zainteresowanych uzupełnieniem brakujących zębów implantami zapraszamy na konsultacje.

Jakie znieczulenie stosuje się podczas zabiegu i czy pacjent narażony jest na ból w trakcie lub po zabiegu?

Wszystkie zabiegi implantacji wykonywane są w znieczuleniu miejscowym które zapewnia całkowitą bezbolesność. Po zabiegu kiedy przestaje działać znieczulenie pojawiają się niewielkie dolegliwości bólowe, ale ogólnodostępne środki przeciwbólowe zapewniają pełny komfort w okresie pozabiegowym.

Jak wygląda sam zabieg wszczepienia i ile implantów można wszczepić podczas jednej wizyty?

W trakcie zabiegu wszczepienia implantu gwarantujemy komfortową i miłą atmosferę. Każdy samodzielnie może przyjść na zabieg i także po zabiegu samodzielnie wrócić do domu – po zabiegu nie jest wymagana opieka osób trzecich. Nie ma ograniczeń co do ilości wprowadzanych implantów na jednej wizycie.

Na czym polega implantacja natychmiastowa?

Implantacja natychmiastowa jest to postępowanie które polega na usunięciu zniszczonego zęba i wprowadzeniu od razu na tej samej wizycie implantu czyli sztucznego korzenia zęba w miejscu po utraconym.

Jak długo trwa leczenie implantologiczne i czy w tym czasie braki w uzębieniu muszą być widoczne?

Okres leczenia implantologicznego ustalany jest indywidualnie w zależności od warunków anatomicznych. Są sytuacje w których można na jednej wizycie wprowadzić implant i wykonać na nim od razu koronę protetyczną, ale czasami leczenie implantologiczne trwa przez wiele miesięcy. Jednak zawsze istnieje możliwość wykonania tymczasowego uzupełnienia protetycznego, które gwarantuje komfort i estetykę przez cały okres leczenia.

Czy wszczepienie implantu wiąże się z absencją w pracy?

Dokonując wszczepienia pojedynczego implantu, już następnego dnia możemy normalne wrócić do pracy. Jedynym dyskomfortem dla pacjenta może być niewielki obrzęk twarzy. Podczas implantacji mnogiej może zajść potrzeba pozostania w domu przez krótki okres czasu (1-3 dni) gdyż obrzęk pozabiegowy będzie większy. Wszystko jednak zależy od indywidualnej reakcji pacjenta. Zdecydowana większość pacjentów nie wymaga po zabiegu zwolnienia lekarskiego.

W przypadku chęci skorzystania z oferty Centrum Stomatologicznego YesDent prosimy o kontakt i umówienie się na konsultację.

Nasze implanty dobierane są indywidualnie i każdy przypadek konsultowany jest przez lekarzy specjalistów i stomatologów odrębnie.

W YesDent pomożemy Ci odzyskać piękny uśmiech!

YesDent  Łagiewniki:
tel. 884 335 600
ul. Jedności Narodowej 11, 58-210
lagiewniki@yesdent.pl

Godziny otwarcia: Pon - Pt 8:00-20:00, Sob 9:00-14:00

YesDent  Nowa Ruda:
tel. 696 758 696

Włodowice 12a, 57-400 Nowa Ruda
nowaruda@yesdent.pl

Godziny otwarcia: Pon - Pt 8:00 - 20:00, Sob 9:00 – 14:00

YesDent  Wrocław:
tel. 690 802 690
ul. Solskiego 4/3, 52-416 Wrocław
wroclaw@yesdent.pl

Godziny otwarcia: Pon - Pt 8:00 - 20:00, Sob 9:00 – 14:00

 

Odwiedź naszą stronę i zapoznaj się z pełną ofertą Centrum Stomatologicznego YesDent! www.yesdent.pl

Więcej o implantach tu klik: https://yesdent.pl/oferta/implanty-stomatologiczne/