Boks Ciszewski na międzynarodowym turnieju w Gliwicach

niedziela, 17.10.2021 19:00 1048 1

W sobotę 16.10.2021 r. mieliśmy okazję wystąpić w międzynarodowym turnieju w Gliwicach. Z powodu kontuzji mojego zawodnika sam wystąpiłem w jego roli. Więc nasz klub reprezentowało trzech zawodników w którym w składzie był jeszcze Tobiasz Stanisławczyk i Dawid Skalny oraz nasz pomocnik Łukasz Szar.

Pierwszą walkę stoczył Tobiasz jako junior do 71 kg z zawodnikiem z Czech. Walka układała się pod dyktando naszego zawodnika, który wygrywał rundę po rundzie. Zabrakło jakiś widowiskowych ciosów, a sam Czech dużo klinczował i przytrzymywał próbując narzucić swój styl. I tu była bardzo dziwna sytuacja, gdyż w ringu wyczytano wygraną Czecha 2 do 1. Werdykt został poprawiony i Tobiaszowi został wpisany odpowiedni wynik do książeczki bokserskiej.

Druga walkę toczył Dawid w kategorii junior do 75 kg. Miał on bardzo utytułowanego zawodnika, który zdobył już na swoim koncie dwa razy mistrza Śląska i raz wicemistrza Śląska. I Tu nasz zawodnik wygrał przed czasem w drugiej rundzie po poddaniu zawodnika przez narożnik. Pierwsza runda była bardzo równa i przeciwnik stawiał mocne opory, tak w drugiej rundzie po potężnym prawym prostym osunął się na ring i został wyliczony. Dawid już nie mógł wypuścić takiej okazji i trafił go kolejnymi dwoma mocnymi prawymi, co doprowadziło do kolejnego liczenia, a następnie poddania zawodnika.

Na końcu boksowałem z zawodnikiem z Czech, którego udało mi się doprowadzić do liczenia w drugiej rundzie i wygrać po odniesionej kontuzji przeciwnika.

Patryk Ciszewski

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Dawid poniedziałek, 18.10.2021 11:59
Kolejny raz wszyscy wygrani, udany wypad