Bielawianin 5. "Orłem Biegowym 2023 w Polsce" i 1. na Dolnym Śląsku

piątek, 7.7.2023 08:00 1377 4

2 lipca w Jarosławcu odbył się 31.Międzynarodowy Bieg po Plaży. To wyzwanie dla najwytrwalszych biegaczy, tym bardziej, że w tym roku prze 60% dystansu rywalizacja odbywała się pod wiatr, a od 5-10 km po piaszczysto-kamienistej plaży  w strumieniach "siarczystego deszczu w twarz".

Jednym z 700 startujących był  bielawianin Grzegorz Różycki, który ukończył bieg na 41. miejscu open, 11 miejscu w kategorii wiekowej i 7. wśród strażaków OSP. Jednocześnie przekraczając linię mety nasz biegacz zdobył tytuł "ORŁA BIEGOWEGO 2023".

ORŁY BIEGOWE to projekt biegowy, w którym należy  ukończyć w jednym roku kalendarzowym:
MARATON DĘBNO, HUNTERS GRODZISKI PÓLMARATON SŁOWAK, BIEG PO PLAŻY W JAROSŁAWCU.

Bielawianin ukończył powyższe biegi w łącznym czasie 5:36,56 zajmując na 101 startujących 5. miejsce w Polsce i 1. na Dolnym Śląsku. Był to 17 i ostatni oficjalny start w tym półroczu, teraz krótka przerwa i szykowanie formy do kolejnych wyzwań i marzeń biegowych w drugim półroczu 2023.