Bielawa pokonuje Kraków w ćwierćfinale

sobota, 23.10.2021 10:30 1914 0

17 października na Stadionie przy ul Sportowej 10 w Bielawie odbył się Ćwierćfinał Ligi Futbolu Amerykańskiego 9 osobowego. W pojedynku stanęły na przeciwko siebie niepokonani gospodarze Bielawa Owls oraz przyjezdni z Krakowa Kings.

W pierwszej kwarcie Sowy z Bielawy rozpoczęli mecz z wysokiego “C”, prowadzać po pierwszej kwarcie 13:0. Oba przyłożenia dla Owls zdobył po skutecznych blokach kolegów z drużyny - niezawodny Dawid Brzozowski, grający na pozycji biegacza - to on także popisał się celnym kopnięciem na bramkę, za jeden punkt. To jednak nie załamało gości, którzy w drugiej kwarcie odpowiedzieli za sprawą ich rozgrywającego, Mateusza Wiechecia, który solową akcją biegową zdobył pierwsze punkty dla Kings (podwyższenie za 2 Jacka Zawadzkiego). Jeszcze przed przerwą Owls dali jednak radę odskoczyć drużynie z Krakowa zdobywając kolejne przyłożenie. Tym razem jego autorem był Paweł Sołtysiak, który po długiej serii udanych akcji formacji ataku, zdecydował się na samodzielną akcję biegową będąc tuż przed polem punktowym gości (podwyższenie za 2 punkty - podanie Sołtysiaka do Stawskiego). Na przerwę obie drużyny schodziły więc z wynikiem 21:8. Po powrocie na boisko gospodarze szybko złapali swój dobry rytm, a kolejne przyłożenie na swoje konto zapisał dobrze dysponowany tego dnia biegacz - Brzozowski, dla którego był to już trzeci touchdown tego dnia! Wszystko wyglądało więc na to, że Sowy mają bezpieczne prowadzenie i chcą spalić czas do końca meczu utrzymując korzystny dla siebie rezultat. Czas sukcesywnie płynął, a gościom dopiero w końcówce trzeciej części tego starcia udało się zmniejszyć trochę różnicę punktową dzięki przyłożeniu podaniowemu, więc przed ostatnią odsłoną obie drużyny dzieliło 13 punktów. W czwartej kwarcie jednak, ani chcącym odrobić straty Kings, ani Owls, którzy chcieli jeszcze odskoczyć z wynikiem, nie udało się już zdobyć żadnych punktów, a mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 27:14, którzy tym samym zapewnili sobie grę w półfinale również przed własną publicznością.

Przeciwnikami Owls w meczu Półfinałowym będzie drużyna z Torunia - Angels. Która w ćwierćfinale niespodziewanie pokonała faworyta spotkania z Olsztyna. Obie ekipy - Owls i Angels - wiedzą doskonale, że od wielkiego Finału dzieli je już tylko jedna wygrana i napewno w półfinale zrobią wszystko by zwyciężyć. Kto będzie górą, a kto odpadnie ? Przekonamy się już 31 sierpnia na Stadionie w Bielawie. Zapraszamy do kibicowania!

Obejrzyj mecz: Bielawa vs Kraków: