Bielawa: „Dziesiątkowe wiosenne sukcesy”

piątek, 2.6.2017 10:36 1109 0

Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi w Bielawie od wielu już lat wspiera talenty i rozwija zainteresowania swoich uczniów, co przynosi wymierne efekty.
Uczeń klasy VI c Mikołaj Maciejewski zdobył tytuł Sowiogórskiego Bajarza w Powiatowym Konkursie Krasomówczym, a także otrzymał wyróżnienie w finale XXII Konkursu Recytatorskiego "Pegazik", w którym był reprezentantem Powiatu Dzierżoniowskiego. Mikołaj był również zwycięzcą XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej.

Dużą znajomością mitologii Greków i Rzymian wykazały sie uczennice klasy piątej, Agnieszka Letniowska i Alicja Staniszewska, które wzięły udział w Powiatowym Konkursie Mitologicznym "Wciąż o Ikarach głoszą...". Dziewczynki zajęły drużynowo II miejsce, a w zmaganiach indywidualnych  Agnieszka otrzymała tytuł Mistrzyni Mitologii 2017.

Jakub Maciejak – uczeń klasy 4 otrzymał tytuł Finalisty VII Dolnośląskiego  Konkursu Małego Programisty.

W Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego Jakub Wojtanowski zajął I miejsce indywidualnie, a reprezentacja szkoły w składzie: Karolina Krasińska, Szymon Kuriata i Jakub Wojtanowski wywalczyła I miejsce w zmaganiach drużynowych.

W Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Europejskich uczennice: Agnieszka Letniowska, Aleksandra Rosa, Maja Cędrowicz zdobyły I miejsce.
Byliśmy organizatorami Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej, w którym uczestniczyli młodzi wokaliści ze szkół podstawowych z Bielawy, Dzierżoniowa, Pieszyc i Lutomii. Uczniowie naszej szkoły wyśpiewali sobie II miejsca. W kategorii klas I-III Artur Droś, a w kategorii klas IV- VI Małgorzata Pietryniak.

Klasa 5 c zwyciężyła w XVI Międzygminnym Festiwalu Piosenki Klasowej w Dzierżoniowie  zorganizowanym pod hasłem „Wędruj z nami”.

Dużym sukcesem dla uczniów naszej szkoły zakończył się również Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ekologicznej "Ekopiosenka 2017" w Legnicy. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce otrzymała Karolina Budziak, a w kategorii klas IV- VI wyróżnienie zdobyła  Małgorzata Pietryniak.

Udział w XXV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej we Wrocławiu zakończył się sukcesem Agnieszki Letniowskiej, która zdobyła II miejsce. Artur Droś, uczeń klasy II, wyśpiewał III miejsce na Europejskim Festiwalu "Intermuza" 2017 w Sosnowcu.

Kolejny raz uczniowie klas tanecznych wytańczyli czołowe lokaty w Dolnośląskim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Tanecznych "Galop 2017". Zajęliśmy II miejsce w kategorii Inscenizacja, II miejsce w kategorii taniec nowoczesny i III miejsce w kategorii taniec ludowy w klasach I-III oraz III miejsce w kategorii inscenizacja i III miejsce w kategorii taniec ludowy w klasach IV- VI.

Swoje umiejętności uczniowie klas tanecznych zaprezentowali podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Sukcesami mogą poszczycić się również młodzi plastycy. Dwie prace utalentowanej Leny Witkowskiej zostały nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Na skrzydłach wyobraźni".

Karolina Krasińska, Alan Leśkiewicz i Kacper Kudyba otrzymali nagrody w Miejskim Konkursie Plastycznym "Moja ulubiona postać z bajki", a Julia Hamera otrzymała wyróżnienie w Dolnośląskim Konkursie Plastycznym "Jan Paweł II".

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów i życzymy im jeszcze wielu sukcesów.