Bielawa: Dolnośląska debata o edukacji

poniedziałek, 14.3.2016 12:29 2615 3

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak otworzyli Debatę o Edukacji pod hasłem „Jak powinna być finansowana oświata w Polsce?”. Spotkanie, które Dolnośląski Urząd Wojewódzki zorganizował 14 marca we Wrocławiu, jest pierwszą z cyklu debat o zmianach w systemie oświaty w kraju.

W spotkaniu uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, samorządów, środowisk oświatowych, szkół oraz nauczyciele i reprezentanci oświatowych związków zawodowych. Bielawę reprezentowali: zastępca burmistrza Małgorzata Greiner, dyrektor Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 Małgorzata Cieślik oraz przedstawiciel Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Bąk. W sali obecny był również ekspert do spraw dobrych zmian w oświacie Tomasz Wojciechowski.

W trakcie debaty rozmawiano między innymi na temat finansowania oświaty samorządowej i niesamorządowej oraz wynagradzania nauczycieli. Wnioski i propozycje, które zostaną opracowane podczas spotkania, pomogą Ministerstwu Edukacji Narodowej w dokonaniu ewentualnych zmian w systemie oświaty.

Źródło: UM Bielawa

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

wtorek, 15.03.2016 20:49
"gratuluję" panu Wojciechowskiemu zaszczytu bycia ekspertem, ale od likwidacji bielawskich...
poniedziałek, 14.03.2016 20:20
ekspert od dobrych zmian, he he he, ludzie to jakieś...
poniedziałek, 14.03.2016 18:17
A gdzie "ekspert" od oświaty w Bielawie p.Domagała? Czy jako...