Bielawa: bezpłatne seminarium pt. "Kryzysy w życiu dzieci i młodzieży"– profilaktyka i interwencja kryzysowa

wtorek, 24.1.2023 10:55 1

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom edukacyjnym w dzisiejszym – bardzo trudnym emocjonalnie – czasie po pandemii, Gmina Bielawa przy organizuje inicjatywę edukacyjną z zakresu wspierania dzieci i nastolatków w sytuacjach kryzysowych w formie seminarium pt. Kryzysy w życiu dzieci i młodzieży – profilaktyka i interwencja kryzysowa.

Cele seminarium:

• wskazanie, co warto wiedzieć o kryzysach dzieci i młodzieży będąc rodzicem, opiekunem i/lub pedagogiem, • poznanie, co możemy zrobić podczas udzielania pierwszej pomocy psychologicznej, • rozwijanie uważności oraz szacunku dla osób z problemami natury psychicznej.

Warto skorzystać z możliwości udziału w spotkaniu, że względu na wybitnego specjalistę – prelegenta.

Tomasz Bilicki - pedagog, psychoterapeuta (1. poziom referencyjny), psychotraumatolog, interwent kryzysowy oraz nauczyciel. Ukończył studia podyplomowe m.in. z psychologii motywacji (Uniwersytet SWPS) i psychotraumatologii (Uniwersytet Gdański) oraz kilkaset godzin szkoleń w zakresie wsparcia i terapii. Absolwent amerykańskiego programu szkoleniowego ICISF w modelu indywidualnej i grupowej interwencji kryzysowej CISM, zalecanego przez ONZ. Szkolił się także na Uniwersytecie w Nowym Jorku, Utrechcie i Harvarda. Pracuje m.in. w punkcie interwencji kryzysowej i ośrodku opieki psychologiczno-psychoterapeutycznej. Prowadzi psychoterapię głównie metodą koherencji, opartą na nurtach konstruktywistycznych.

Planowany termin spotkania: 25 stycznia 2023 r. (środa), godz. 17:30 – 19:00.

Planowane miejsce spotkania: Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie kino duża sala.

UM Bielawa

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

alek środa, 25.01.2023 16:46
Apteka "Słoneczna Biedronka" w Bielawie , ul Wolności prowadzi zbiórkę...