Bezpieczeństwo seniorów wspólnym celem

czwartek, 14.4.2022 11:30 1345 1

Niemczańscy policjanci w ramach działalności profilaktycznej rozwieszali plakaty, ostrzegające przed oszustwami na szkodę Seniorów.
W swoim przedsięwzięciu nie pozostali osamotnieni. 


Przestępcy posługują się coraz to nowszymi metodami oszustw, ale wracają też do dobrze znanych „Na wnuczka”, czy „Na policjanta”. Grupą szczególnie narażoną na stanie się osobą pokrzywdzoną są seniorzy. W związku z tym, iż ludzie starsi nie zawsze mają możliwość zapoznania się z ostrzeżeniami publikowanymi w mediach, czy internecie, policjanci z Niemczy postanowili wrócić do bardziej tradycyjnej metody przekazu, jaką są plakaty. Uzyskali wsparcie między innymi od: OPS, Klubu Senior Plus, Urzędu Miasta i Gminy, Sołectwa Przerzeczyn Zdrój, przychodni zdrowia, Parafii Rzymskokatolickiej w Niemczy i gminie. 

Jednocześnie apelujemy. W przypadku jakiegokolwiek kontaktu telefonicznego z prośbą o pomoc finansową, należy ją sprawdzić dzwoniąc na numer telefonu najbliższych. Nigdy nie oddzwaniajmy na ostatni numer telefonu rozmowy przychodzącej. Jeżeli zdecydujemy się na przekazanie oszczędności najbliższym, pieniądze należy przekazać bezpośrednio krewnemu, bez pośredników.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń konieczne jest natychmiastowe powiadomienie Policji dzwoniąc na numer 112.

kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP Dzierżoniów

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

czwartek, 14.04.2022 16:46
Ostrzeżenie jest takie ,żeby nie wysyłać pieniędzy do Torunia