komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

sobota, 18 września 2021

Irmy, Stanislawa

Badaj i eksperymentuj w domu! [WIDEO]

środa, 3.6.2020 12:33 , odsłony: 1536
kategorie artykułu:

Program Świat Młodych Badaczy teraz także online

Seria filmików z eksperymentami z programu edukacyjnego Świat Młodych Badaczy jest teraz dostępna online. To propozycja dla wszystkich ciekawych świata dzieci, które chciałyby wcielić się w rolę małego naukowca. Wspólnie z rodzicami będą mogły między innymi zrobić klej ze skrobi lub uzyskać papier ze zużytych kartonów. Świat Młodych Badaczy online to inicjatywa firmy Henkel realizowana we współpracy z organizacją Nauka Jest Fajna!.

Świat Młodych Badaczy to program społeczno-edukacyjny firmy Henkel, kierowany do uczniów klas 2, 3 i 4 szkół podstawowych. Projekt standardowo realizowany jest w formie 90-minutowych, interaktywnych warsztatów, podczas których dzieci wykonują eksperymenty badawcze – muszą m.in. odmierzyć potrzebne składniki i samodzielnie zidentyfikować badane substancje. Mają też czas na omawianie wyników eksperymentów – są zachęcane przez prowadzących zajęcia do zadawania pytań, stawiania hipotez i wyciągania wniosków. W związku z zamknięciem szkół cykl filmów z eksperymentami realizowanymi w ramach programu jest dostępny online.

- Do tej pory ponad 4 000 dzieci z kilkudziesięciu szkół podstawowych w całej Polsce wzięło udział w warsztatach Świata Młodych Badaczy. Teraz, dzięki filmom dostępnym online, chcemy zachęcić uczniów do rodzinnego eksperymentowania i odkrywania naukowej pasji – powiedziała Dorota Strosznajder, pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej, koordynatorka programu z ramienia Henkel Polska. Wierzymy, że, dzięki udostępnionym przez nas eksperymentom, przybliżymy dzieciom fascynujący świat nauk ścisłych i pobudzimy ich kreatywność, a rodzicom zapewnimy dodatkowe źródło inspiracji do zabawy i nauki wraz z dziećmi w tym wyjątkowym czasie.

Partnerem edukacyjnym projektu, teraz także w trybie online, jest bydgoska organizacja Nauka Jest Fajna!, która na swoim kanale na platformie YouTube udostępnia serię filmików z eksperymentami Świata Młodych Badaczy. Dzieci dowiedzą się z nich między innymi jak wykonać klej ze skrobi, czy jak uzyskać papier z odpadów kartonowych. Wszystkie eksperymenty pochodzą z broszurki edukacyjnej „Badaj i eksperymentuj w domu!”, którą można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej https://www.henkel-swiatmlodychbadaczy.pl/eksperymenty

- Ze swojego doświadczenia i rozmów z nauczycielami oraz uczniami wiem, że eksperymenty są bardzo lubianą formą nauki i atrakcyjnym uzupełnieniem lekcji przyrody. Pozwalają one dzieciom zdobywać wiedzę, ale też zaspokajać ciekawość świata poprzez angażującą zabawę. Tym bardziej cieszę się, że w czasach nauki zdalnej możemy udostępnić serię filmików z prostymi eksperymentami Świata Młodych Badaczy szerszej grupie odbiorców! – mówi Justyna Sobolewska z Nauka Jest Fajna!.

Program Świat Młodych Badaczy realizowany jest w Polsce od października 2016 roku. Do tej pory warsztaty kilkukrotnie prowadzone były w szkołach w Warszawie, Bydgoszczy, Raciborzu i okolicach, Pile i powiecie trzcianeckim, Stąporkowie i powiecie koneckim oraz w Dzierżoniowie i okolicach. W całej Polsce za sprawą programu w rolę naukowców wcieliło się już ponad 4000 dzieci.

Filmiki z eksperymentami można znaleźć na kanale Nauka Jest Fajna! na platformie YouTube pod linkiem:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLQmpqRmmiC-6ZFM6VloouZt5uQ_k1z8wE

 

 

 
wtorek, 7.9.2021 11:30
poniedziałek, 6.9.2021 11:46
4
poniedziałek, 30.8.2021 08:29
sobota, 20.2.2021 11:29
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna