komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

niedziela, 13 czerwca 2021

Lucjana, Antoniego

5 faktów, które musisz wiedzieć o studiach za granicą

piątek, 3.4.2020 15:48 , odsłony: 665
kategorie artykułu:

Studia za granicą to świetna perspektywa udanej kariery w każdej branży. Dyplomy najlepszych brytyjskich i amerykańskich uniwersytetów są bezdyskusyjnymi przepustkami w duże korporacje, ale uzyskanie tak cennych dyplomów (szczególnie dla obcokrajowców) jest często trudne i kosztowne.

Dziś dowiemy się, w jaki sposób szkolenie jest zorganizowane, powiedzmy, dla polskiego studenta na uniwersytetach i uczelniach w USA, przeanalizujemy zasady aplikowania, w szczególności główne punkty, które należy wziąć pod uwagę, planując studia w Stanach Zjednoczonych.

Jak dostać się na amerykański uniwersytet

Procedura przyjmowania do college'u lub uniwersytetu w Stanach Zjednoczonych jest bardzo podobna do polskiej. Konieczne jest:

 • ukończenie szkoły średnie, potwierdzone certyfikatem i wyciągiem z ocen;
 • napisanie listu motywacyjnego;
 • przygotowanie CV;
 • przystąpienie do testu na znajomość języka TOEFL lub IELTS.

WAŻNE: program rekrutacyjny do każdego amerykańskiego uniwersytetu jest inny, dlatego należy złożyć dokumenty co najmniej sześć miesięcy przed rozpoczęciem roku akademickiego. Odpowiedni uniwersytet można znaleźć w jednej z otwartych baz danych: internationalstudent.com lub universitiesintheusa.com.

Praca domowa i samokształcenie

W Stanach nie ma kultu wykładowcy, a uczniowie nie przepisują bezmyślnie podręczników w swoich notatkach. W USA nauczyciel buduje normalną komunikację ze swoimi uczniami, zachęcając ich do udziału w dyskusji. Niezbędna teoria i praktyczne zadania są delegowane do samodzielnego studiowania, które, nawiasem mówiąc, jest ściśle kontrolowane, ponieważ ocena końcowa z semestru w dużej mierze zależy od jakości wykonania prac domowych. Dlatego po przyjeździe na studia do USA musisz nauczyć się:

 • sporządzać prezentacje i biznesplany;
 • wykonywać praktyczne zadania w swojej specjalności;
 • pisać eseje analityczne.

Nawiasem mówiąc, Amerykanie cały czas piszą eseje, od szkoły podstawowej do ukończenia studiów. Dlatego zaczynając studia na uczelni lub uniwersytecie, oni nie mają z tym trudności, ale studenci zagraniczni muszą się do tego przyzwyczaić. Esej jest unikalną formą wypracowania, nie jest łatwo ją od razu opanować. Jest jeden sposób pójścia na skróty: możesz zamówić esej na specjalnej stronie internetowej, na przykład papernow.org, a profesjonalni autorzy pomogą ci szybko i niedrogo poradzić sobie z zadaniem.

System oceny i kontrola wiedzy

W USA dla każdej studiowanej dyscypliny student otrzymuje punkty wyrażone w punktach ECTS. Jakość pracy testowej ocenia się literami, gdzie:

 • A - 4 punkty;
 • B (doskonała) - 3 punkty;
 • C (dobra) - 2 punkty;
 • D (zadowalająca) - 1 punkt;
 • E (niezadowalający) - 0.

Ocena średnia tych stopni jest używana przez cały okres szkolenia i jest często decydującym argumentem przy zatrudnianiu specjalisty.

W amerykańskim systemie edukacji wysiłek włożony w naukę dokładnie odzwierciedla wynik. Jeśli nie jesteś leniwy i postawiłeś sobie za cel uzyskanie idealnego dyplomu, który stanie się biletem do wspaniałego życia zawodowego – na pewno go osiągniesz!

 
poniedziałek, 26.4.2021 15:35
środa, 21.4.2021 15:40
sobota, 20.2.2021 11:29
piątek, 16.10.2020 11:57
poniedziałek, 14.9.2020 09:42
wtorek, 14.7.2020 11:56
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie