komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

czwartek, 21 stycznia 2021

Agnieszki, Jarosława

5 faktów, które musisz wiedzieć o studiach za granicą

piątek, 3.4.2020 15:48 , odsłony: 543
kategorie artykułu:

Studia za granicą to świetna perspektywa udanej kariery w każdej branży. Dyplomy najlepszych brytyjskich i amerykańskich uniwersytetów są bezdyskusyjnymi przepustkami w duże korporacje, ale uzyskanie tak cennych dyplomów (szczególnie dla obcokrajowców) jest często trudne i kosztowne.

Dziś dowiemy się, w jaki sposób szkolenie jest zorganizowane, powiedzmy, dla polskiego studenta na uniwersytetach i uczelniach w USA, przeanalizujemy zasady aplikowania, w szczególności główne punkty, które należy wziąć pod uwagę, planując studia w Stanach Zjednoczonych.

Jak dostać się na amerykański uniwersytet

Procedura przyjmowania do college'u lub uniwersytetu w Stanach Zjednoczonych jest bardzo podobna do polskiej. Konieczne jest:

 • ukończenie szkoły średnie, potwierdzone certyfikatem i wyciągiem z ocen;
 • napisanie listu motywacyjnego;
 • przygotowanie CV;
 • przystąpienie do testu na znajomość języka TOEFL lub IELTS.

WAŻNE: program rekrutacyjny do każdego amerykańskiego uniwersytetu jest inny, dlatego należy złożyć dokumenty co najmniej sześć miesięcy przed rozpoczęciem roku akademickiego. Odpowiedni uniwersytet można znaleźć w jednej z otwartych baz danych: internationalstudent.com lub universitiesintheusa.com.

Praca domowa i samokształcenie

W Stanach nie ma kultu wykładowcy, a uczniowie nie przepisują bezmyślnie podręczników w swoich notatkach. W USA nauczyciel buduje normalną komunikację ze swoimi uczniami, zachęcając ich do udziału w dyskusji. Niezbędna teoria i praktyczne zadania są delegowane do samodzielnego studiowania, które, nawiasem mówiąc, jest ściśle kontrolowane, ponieważ ocena końcowa z semestru w dużej mierze zależy od jakości wykonania prac domowych. Dlatego po przyjeździe na studia do USA musisz nauczyć się:

 • sporządzać prezentacje i biznesplany;
 • wykonywać praktyczne zadania w swojej specjalności;
 • pisać eseje analityczne.

Nawiasem mówiąc, Amerykanie cały czas piszą eseje, od szkoły podstawowej do ukończenia studiów. Dlatego zaczynając studia na uczelni lub uniwersytecie, oni nie mają z tym trudności, ale studenci zagraniczni muszą się do tego przyzwyczaić. Esej jest unikalną formą wypracowania, nie jest łatwo ją od razu opanować. Jest jeden sposób pójścia na skróty: możesz zamówić esej na specjalnej stronie internetowej, na przykład papernow.org, a profesjonalni autorzy pomogą ci szybko i niedrogo poradzić sobie z zadaniem.

System oceny i kontrola wiedzy

W USA dla każdej studiowanej dyscypliny student otrzymuje punkty wyrażone w punktach ECTS. Jakość pracy testowej ocenia się literami, gdzie:

 • A - 4 punkty;
 • B (doskonała) - 3 punkty;
 • C (dobra) - 2 punkty;
 • D (zadowalająca) - 1 punkt;
 • E (niezadowalający) - 0.

Ocena średnia tych stopni jest używana przez cały okres szkolenia i jest często decydującym argumentem przy zatrudnianiu specjalisty.

W amerykańskim systemie edukacji wysiłek włożony w naukę dokładnie odzwierciedla wynik. Jeśli nie jesteś leniwy i postawiłeś sobie za cel uzyskanie idealnego dyplomu, który stanie się biletem do wspaniałego życia zawodowego – na pewno go osiągniesz!

 
wczoraj, 20 godz temu
wtorek, 19.1.2021 13:13
2
wtorek, 19.1.2021 11:25
poniedziałek, 18.1.2021 12:00
5
niedziela, 17.1.2021 13:45
sobota, 16.1.2021 12:40
piątek, 15.1.2021 15:55
2
piątek, 15.1.2021 20:43
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele