35 tys. złotych do wygrania od ZUS

piątek, 17.9.2021 10:00 758 0

Chcesz wygrać nagrodę– weź udział w konkursie. Zadaniem uczestników konkursu, który jest kierowany do dzieci, młodzieży i studentów jest przedstawienie korzyści z posiadania z konta w banku i zachęcenie w pomysłowy sposób swoich dziadków nie tylko do założenia, ale i do korzystania z niego.

Konto w banku jest bezpieczne i wygodne, a korzystanie z Internetu i bankowości elektronicznej nie jest wcale takie trudne.

- Chcemy, aby pieniądze seniorów były bezpieczne a oni sami nauczyli się jak robić przelewy online lub zakupy w sieci – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Ja już od dawna zachęcam emerytów żeby zlecali nam przelewanie emerytury na konto zamiast wysyłki tradycyjnym przekazem pocztowym – dodaje.

Rzeczniczka informuje, że około 83 procent dolnośląskich seniorów dostaje swoje emerytury i renty na bankowe konta. Według Kowalskiej-Matis, emerytura przelewana na bankowe konto jest zawsze punktualnie a niekiedy nawet wcześniej jeszcze przed terminem wypłaty do dyspozycji seniora, to także bezpieczeństwo pieniędzy seniorów oraz ogromne oszczędności dla budżetu państwa. Za przekaz pocztowy Zakład Ubezpieczeń Społecznych musi zapłacić a przelanie emerytury, czy renty na rachunek w banku nie kosztuje nic.

- Dlatego ogłosiliśmy konkurs dla wnuków, którzy mogą pomóc swoim dziadkom w założeniu konta i pokazać im jak się poruszać w świecie bankowości internetowej – wyjaśnia rzeczniczka.

Konkurs pod nazwą: „Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku”jest elementem ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej„Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. Udział w zmaganiach mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz szkół wyższych. Uczestnicy muszą przygotować pracę – materiał informacyjny, który będzie przedstawiał korzyści z posiadania i korzystania z konta w banku przez osoby starsze. Do wyboru są cztery kategorie prac w zależności od wieku i poziomu szkoły. Można je wykonywać indywidualnie lub zespołowo. Są to np. plakat, komiks, film lub infografika/materiał multimedialny.

Na zgłoszenia czekamy do 29 października. Termin nadsyłania prac to 10 grudnia. Łączna pula nagród dla laureatów wynosi 35 tys. zł.

Szczegółowe informacje na temat korzyści z bezgotówkowego obrotu pieniędzmi, posiadania rachunku bankowego oraz otrzymywania na nie wypłat z ZUS oraz materiały informacyjne są dostępne na stronie:https://www.zus.pl/konkursbzb

Dodaj komentarz

Komentarze (0)