komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

niedziela, 19 maja 2019

Iwa, Piotra

30.04 – 03.05 Festiwal Kwiatów i Sztuki „Polska wiosna”

wtorek, 9.4.2019 12:39 , komentarze: 0 , odsłony: 2225
kategorie artykułu:

Zakochaj się w książańskiej wiośnie! W tym roku do zamku zawita „Filmowa wiosna”, a wraz z nią artystyczne kompozycje, wymyślne inspiracje i żywe kolory. Nie zabraknie również atrakcji dla rodzin z dziećmi, miłośników historii i bonsai.

Festiwal Kwiatów to najbardziej kwieciste i bogate w atrakcje wydarzenie w regionie. W tym roku Książ zamieni się w scenerię inspirowaną filmowym światem roślin m.in. Księgą dżungli, bajeczną Alicją w Krainie Czarów czy Tajemniczym Ogrodem. W salach barokowych nie zabraknie motywów pełnych przepychu i arystokratycznych nut, zwłaszcza że tegorocznym kwiatem festiwalowym została róża. Przygotujcie się na prawdziwe święto wiosny, którą przywitamy poprzez finezyjne kompozycje,girlandy kwiatów, filmowe inspiracje, żywe kolory i pełny atrakcji program.

Miłośników roślin  z pewnością zachwycą nowe, kilkumetrowe konstrukcje kwiatowe na dziedzińcu, ategoroczne aranżacje florystyczne przekroczą granice wyobraźni. Dekoracje zamkowych sal zostaną podzielone pomiędzy dwa florystyczne zespoły: Stowarzyszenie Florystów Polskich oraz Dolnośląskie Centrum Florystyczne – Grajewscy (również członek SFP). Różne style i koncepcje oraz nutka konkurencji zagwarantuje odwiedzającym najwyższą jakość prezentowanych kompozycji kwiatowych. Które aranżacje podbiją Wasze serca? Dowiemy się w weekend majowy.

Kto myśli, że florystyka jest spokojną dziedziną sztuki, musi zobaczyć „Bitwy florystyczne”. Dwie drużyny, rywalizacja, adrenalina i różne kategorie tematyczne to nasz przepis na prawdziwe show. Publiczność oklaskami wybierze zwycięzcę! Dostarczymy Wam emocji, inspiracji i… zabawy!

W Książu wiemy jak wiele energii mają w sobie najmłodsi i właśnie dlatego przygotowaliśmy dla nich szereg propozycji – nigdy nie było ich aż tak dużo. Mali artyści z pewnością będą chętnie uczestniczyć w warsztatach florystycznych, podczas których stworzą własne kwiatowe kompozycje pod okiem nagradzanych mistrzów. Przewidzieliśmy również słodkie konkursy z nagrodami od mecenasa zamku, Śnieżki-Invest. W stworzonym na III piętrze zamku „Tajemniczym Ogrodzie” odbędą się warsztaty sadzenia roślin, malowania kwiatów, a na dziedzińcu stanie fascynująca makieta z Kolejkowa. Nie zabraknie również tańców, przedstawień, animacji, rycerskiej wioski oraz puszczania baniek. Z pewnością zaciekawienie wzbudzi także element modowy – każdego dnia po terenie festiwalu przechadzać się będą wiosny w sukniach z kwiatów!

Zafascynowani Dalekim Wschodemprzeżyją prawdziwą podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni. W Sali Balowej odbędzie się największa w Polsce Narodowa Wystawa Bonsai, na której zobaczymy ekspozycję ponad 50 miniaturowych wielokrotnie nagradzanych drzewek sprowadzonych ze świata. Zaprezentowane zostaną także unikalne Zbroje Japońskie oraz Wystawa Suiseki. Będziecie mogli odkryć piękno ukryte w kamieniach oraz docenić detale i kolorystykę samurajskich strojów. Oczywiście nie zabraknie również wykładów i pokazów formowania bonsai, które przeprowadzą sławni bonsaiści.

Jak każdego roku do zamku przybędzie również ponad 250 wystawców, a wraz z nimi wielu ogrodników, rękodzielników, jubilerów i gastronomów. Przed odwiedzającymi ukazany zostanie szeroki wybór roślin, cebulek kwiatowych, drzewek, storczyków, ziół, ceramiki, produktów regionalnych i przedmiotów artystycznych: obrazów, biżuterii, dekoracji, minerałów. Nie zabraknie również winnic, miodów, produktów naturalnych i… jak zawsze,  nie zabraknie niczego!

Już po raz 31 wiosna obudzi się w Zamku Książ. Witajcie ją z nami od 29 kwietnia do 3 maja i zaplanujcie nadchodzący weekend majowy w Wałbrzychu. 

 

Wasze komentarze


piątek, 17.5.2019 15:30
piątek, 17.5.2019 00:00
1
środa, 15.5.2019 10:33
3
środa, 15.5.2019 09:40
środa, 15.5.2019 10:00
2
środa, 15.5.2019 01:00
1
wtorek, 14.5.2019 11:25
poniedziałek, 13.5.2019 13:26
poniedziałek, 13.5.2019 13:22
3
poniedziałek, 13.5.2019 12:40
poniedziałek, 13.5.2019 12:33
poniedziałek, 13.5.2019 11:25
poniedziałek, 13.5.2019 11:10
piątek, 10.5.2019 12:27
1
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Tomograf3D
Tomograf3D
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
KOLONIE nad morzem
KOLONIE nad morzem
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC