komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

sobota, 15 maja 2021

Zofii, Nadziei

10 postulatów Lewiatana w sprawie szczepień w zakładach pracy

poniedziałek, 12.4.2021 15:00 , komentarze: 1 , odsłony: 329
kategorie artykułu:
  • Pracodawcy chcą wziąć udział w szczepieniach przeciw Covid-19  jeśli przyspieszy to cały proces i znacząco zwiększy odporność pracowników na wirusa.
  •  Konfederacja Lewiatan apeluje m.in. o jak najszybsze ogłoszenie i skonsultowanie przez rząd szczegółowych procedur oraz  wytycznych dotyczących szczepień, umożliwienie szczepienia rodzin pracowników, a także organizowania wspólnych punktów szczepień przez kilku pracodawców czy rezygnację z kalendarza szczepień uzależnionego od roku urodzenia.

- Zainteresowanie szczepieniami w firmach jest ogromne. Do końca tygodnia chcemy wypracować szczegółowe rozwiązania dotyczące szczepień pracowników, a potem szybko skonsultować je z biznesem.  Firmy zgłosiły wiele konkretnych postulatów. Szczepienia w zakładach pracy mogłyby się rozpocząć w połowie maja i mieć masowy charakter – powiedział wicepremier Jarosław Gowin na dzisiejszej konferencji prasowej.

Prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki, który uczestniczył w konferencji wspólnie z wicepremierem, stwierdził, że przedsiębiorcom zależy, aby szczepienia w firmach ruszyły jak najszybciej i objęły jak największą liczbę pracowników. – Jesteśmy gotowi do przeprowadzenia szczepień i ich popularyzowania wśród naszych pracowników. Czekamy na szczegóły. Wiemy, że firmy będą zawierały umowy z podmiotami medycznymi na przeprowadzenie szczepień. Rząd zadeklarował odejście od kalendarza szczepień uzależnionego od roku urodzenia, a także objęcie nimi wszystkich pracowników niezależnie od formy współpracy z przedsiębiorstwem, w tym zatrudnionych cudzoziemców – dodał.

Pracodawcy mają odpowiedni potencjał organizacyjny i doświadczenie, które są gwarancją  bezpiecznego przeprowadzenia szczepień. Firmy czekają na wymogi, które będą musiały spełnić, aby wziąć udział w programie szczepień. Najważniejsze w tej chwili jest umożliwienie firmom przygotowania się do programu szczepień. Przedsiębiorcy proponują też spełnienie warunków, które przyspieszą cały proces:

 

Wasze komentarze

piątek, 14.5.2021 11:13
piątek, 14.5.2021 10:52
piątek, 14.5.2021 10:27
piątek, 14.5.2021 10:20
piątek, 14.5.2021 10:11
czwartek, 13.5.2021 09:05
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca