komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 10 kwietnia 2020

Michala, Makarego

"Tymex Boxing Night 11"- Oskar Wierzejski – burza z grzmotami 7 marca w Dzierżoniowie

czwartek, 20.2.2020 19:48 , komentarze: 0 , odsłony: 262
kategorie artykułu:

- Bardzo dużo sparuję przed walką z Pawłem Cieciorą (0-1) i jestem pewny, że 7 marca na gali w Dzierżoniowie będzie burza z grzmotami – mówi Oskar Wierzejski (2-0) przed  "Tymex Boxing Night 11". W pojedynkach wieczoru boksować będą Mistrzyni Świata WBO Ewa Brodnicka i Międzynarodowy Mistrz Polski Damian Wrzesiński.

Występujący w kategorii junior ciężkiej Oskar Wierzejski do tej pory wygrywał z zagranicznymi pięściarzami – Słowakiem Milanem Cechvalą i Ukraińcem Igorem Pylypenko. Za niewiele ponad 2 tygodnie jego przeciwnikiem będzie Paweł Cieciora z podpoznańskich Szamotuł. Zdecydowanym faworytem jest bokser grupy Tymex Boxing Promotion, którego karierę prowadzą Mariusz i Marcel Grabowscy.

- Chciałem zaboksować na dystansie 6 rund, ale jeszcze pozostaniemy przy 4, a następnym razem będzie to już dłuższa walka. Widziałem zawodowy debiut Cieciory z Pawłem Strykowskim, oglądałem też amatorską walkę z tamtego roku z Tomaszem Niedźwiedzkim. W sumie to nie było co analizować, bowiem potyczka trwała minutę. Paweł Cieciora popełnia błędy w obronie, doły lubi przyjąć, a dość odporną ma głowę – powiedział 22-letni Oskar Wierzejski.

2-krotny brązowy medalista Mistrzostw Polski Kadetów i Juniorów na co dzień trenuje w Świdnicy, podobnie jak inny bohater zbliżającej się gali Tymexu Oskar Kapczyński, pod okiem Piotra Treczyńskiego, kiedyś bardzo dobrego boksera z pokolenia Andrzeja Gołoty, czy Dariusza Michalczewskiego. Przygotowaniem siłowym zajmuje się Filip Załubski, a fizjoterapeutą jest Jakub Cieniawski.

- Zamierzam stoczyć kilka walk w tym roku, więcej niż w poprzednim. Staramy się z trenerami, abym sparował z różnymi zawodnikami - wysokimi, niskimi, mańkutami, praworęcznymi. Nie chcę żeby coś mnie zaskoczyło w ringu. Tych sparingów mam bardzo dużo, potrzebuję dobrego obicia się przed walką – dodał zawodnik z Jeleniej Góry.

Oskar Wierzejski, na co dzień student Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, podkreśla, że cały czas uczy się nowych rzeczy. – O porażce z Cieciorą nie ma mowy, choć wiadomo, że w tej wadze jeden błąd i jest pozamiatane. Ale ja nie mogę przegrywać na starcie kariery zawodowej. Moje atuty są wciąż takie same – ciągle do przodu i jazda! Mamy fajny plan na kolejne walki, a może kiedyś pojedynek o Mistrzostwo Polski? Tak naprawdę ten tytuł będzie tylko „przystankiem” w drodze po inne pasy.

Pięściarz Tymexu mówił także o poprzednim występie z Igorem Pylypenko w Częstochowie. – Chciałbym wyjść do ringu w Dzierżoniowie w takiej formie, jak byłem przed drugą walką. Wszystko było super tylko rywal niewygodny, wyższy o pół głowy i uciekał cały czas, odchylał się, przez co ciężko go było czysto przycelować.

7 marca na „Tymex Boxing Night 11" Mistrzyni Świata WBO w wadze super piórkowej Ewa Brodnicka (18-0) w obronie tytułu spotka się z byłą Mistrzynią Europy Belgijką Djemillą Gontaruk (16-6-2), a Damian Wrzesiński (18-1-2) zmierzy się z Meksykaninem Sergio Puente (28-9) o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski kategorii lekkiej. Ważnym wydarzeniem będzie debiut w Tymexie niepokonanego niemieckiego pięściarza Sahana Aybaya (9-0). Kolejne zawodowe walki stoczą Michał Leśniak (11-1-1) i Oskar Kapczyński (2-0), a debiut czeka Kamila Kuździenia.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 11 godz temu
wczoraj, 16 godz temu
środa, 8.4.2020 16:36
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec