komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 28 lutego 2020

Romana, Ludomira

"Tymex Boxing Night 11"- Damian Wrzesiński – u szczytu formy Sergio Puente mógłby walczyć o Mistrzostwo Świata

środa, 22.1.2020 21:48 , komentarze: 0 , odsłony: 638
kategorie artykułu:

- U szczytu formy Sergio Puente (28-9, 12 KO) mógłby walczyć o Mistrzostwo Świata. Olbrzymia konkurencja w Meksyku sprawiła, że nie dostał takiej szansy – mówi Damian „Wrzos” Wrzesiński (18-1-2, 5 KO) przed walką z tym meksykańskim pięściarzem na gali "Tymex Boxing Night 11", która odbędzie się 7 marca w Dzierżoniowie.

Stawką jest pas Międzynarodowego Mistrza Polski w wadze lekkiej.

Damian Wrzesiński (Tymex Boxing Promotion) przygotowujący się do realizacji celu, jakim jest Mistrzostwo Europy, stoczy wkrótce najtrudniejszy pojedynek w zawodowej karierze. Jego rywalem będzie Sergio Puente, który w swojej karierze boksował z Mistrzami Świata Fernando Montielem i Miguelem Berchelten oraz pretendentem do tytułu Mistrza Świata Nerym Saguilanem. Z tym ostatnim wygrał.

- Jego kariera jest w pewien sposób inspirująca. Wygrał aż 24 walki z rzędu, w tym z Nerym Saguilanem o tymczasowy pas WBC Silver w kategorii super piórkowej. Ten sam Saguilan dostał walkę o Mistrzostwo Świata, zaś Puerte – nigdy. Zapewne w innym kraju doczekałby się mistrzowskiej propozycji, ale w Meksyku jest niesamowita rywalizacja zwłaszcza w niższych kategoriach i gdzieś oferta życia minęła go o krok – powiedział Damian Wrzesiński, promowany przez Mariusza i Marcela Grabowskich.

Poznański pięściarz jest przekonany, że u szczytu formy Sergio Puente mógłby z powodzeniem walczyć o Mistrzostwo Świata.

- Na ringach amatorskich walczyłem z niezwykle utytułowanym Włochem Domenico Valentino, który zdobywał złoty, srebrny i 3 brązowe medale Mistrzostw Świata oraz srebro i brąz Mistrzostw Europy. Valentino to świetny bokser, ale zaryzykuję stwierdzenie, że Puente jest jeszcze lepszy, oczywiście mówiąc o jego najlepszych latach. Walczy z normalnej pozycji, a za chwilę ustawia się jako mańkut. Potrafi wejść w mocne wymiany, ale i walczyć z kontry - jest bardzo wszechstronny. A jeśli przyjmuje ciosy, to stara się dalej robić swoje, one go nie deprymują, po prostu dąży do zwycięstwa. Ma charakter i umiejętności, a z tego słyną Meksykanie. I zupełnie nie zwracałbym uwagi na jego ostatnie niepowodzenia, bo to dobry bokser - podkreślił bokser Tymexu.

Jesienią 2019 roku podopieczny trenera Mariusza Koperskiego zdobył pas Międzynarodowego Mistrza Polski kat. lekkiej, pokonując w walce wieczoru w Łomiankach Argentyńczyka Miguela Cesario Antina. Teraz jego rywalem będzie Sergio Puente, choć prowadzone były także rozmowy z Rosjanami.

- Meksykanin przyjedzie do paszcz lwa zdeterminowany i żądny zwycięstwa. To mój rówieśnik, wciąż dość młody bokser, który z pewnością ma swoje ambicje i nie powiedział ostatniego słowa. A mnie tacy przeciwnicy są bardzo potrzebni. Muszę przyznać, że cały czas obserwuję karierę Domenico Valentino, który niedawno przegrał ze swoim rodakiem Francesco Paterą o pas Mistrza Europy. Czekam na swoją szansę i walkę o pas EBU w lekkiej. Może za jakiś czas Domenico zdobędzie ten tytuł i stoczymy rewanż w boksie olimpijskim na gali Tymexu - dodał 32-letni Damian Wrzesiński.

Na "Tymex Boxing Night 11" dojdzie też do walki Mistrzyni Świata federacji WBO w wadze super piórkowej Ewy "Kleo" Brodnickiej (18-0) z byłą Mistrzynią Europy Belgijką Djemillą "The Pitbull" Gontaruk (16-6-2). W Dzierżoniowie w barwach grupy Mariusza Grabowskiego Tymex Boxing Promotion zadebiutuje i stoczy 10. zawodową walkę Niemiec Sahan Aybay (9-0). Pojedynki rankingowe stoczą też Michał Leśniak (11-1-1) - jego rywalem Ukrainiec Artem Lim (5-4), Oskar Kapczyński (2-0), Oskar Wierzejski (2-0) oraz debiutant Kamil Kuździeń, brązowy medalista Młodzieżowych MP.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 14 godz temu
środa, 26.2.2020 15:05
2
środa, 26.2.2020 12:25
środa, 26.2.2020 11:30
3
środa, 26.2.2020 09:00
wtorek, 25.2.2020 15:52
wtorek, 25.2.2020 15:35
1
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ