komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

"Strażacy sprawili, że dzięki ich akcji, zaangażowaniu, odwadze, ofiar w Pieszycach było mniej"

wtorek, 4.8.2020 09:00 , odsłony: 4357
kategorie artykułu:

- Spotkaliśmy się dziś z burmistrz Pieszyc, żeby podziękować strażakom za zaangażowanie i podjęte decyzje, które spowodowały, że z tragicznego w skutkach pożaru udało się ewakuować trzy osoby. Ktoś może powiedzieć, że strażacy mają za to płacone, bowiem przy przyjęciu do służby przysięgają, że będą ratować życie ludzkie. Należy pamiętać, że przy tym pożarze strażacy narażali również swoje życie i zdrowie. Dzięki tężyźnie fizycznej, którą ćwiczą udało się ewakuować zagrożone osoby. Przypomnę, że dziewczynki strażacy znosili po drabinie za pomocą wysiłku fizycznego, wymagało to dużego poświęcenia, uwagi, ostrożności i za te skuteczne działania wraz z władzami Pieszyc serdecznie im dziękuję - powiedział Doba.pl bryg. Mariusz Piasecki, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie. CZYTAJ: Tragiczny pożar w Pieszycach. Nie żyją dwie osoby! [ZOBACZ WIDEO, FOTO]

                        mł. asp. Paweł Matuszewski i burmistrz Pieszyc Dorota Konieczna-Enozel.

W czwartek, 30 lipca, na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie odbyło się spotkanie burmistrz Pieszyc Doroty Koniecznej-Enozel i komendanta powiatowego PSP Dzierżoniów  bryg. Mariusza Piaseckiego ze strażakami, którzy prowadzili działania ratowniczo-gaśnicze podczas pożaru, który wybuchł 27 czerwca, tuż przed godziną 23.00 przy ul. Zamkowej 2 w Pieszycach.  Szczególne słowa wdzięczności, uznania i podziękowania trafiły na ręce mł. asp. Pawła Matuszewskiego i mł.ogn. Sebastiana Stelmaszka.

                              mł.ogn. Sebastian Stelmaszek i  i burmistrz Pieszyc Dorota Konieczna-Enozel.

- Trudne, tragiczne wydarzenie dotknęło Pieszyce i oby takich zdarzeń więcej nie było. Zaistniała sytuacja wymaga podziękowania. Strażacy sprawili, że dzięki ich akcji, zaangażowaniu, odwadze, ofiar w Pieszycach było mniej. Cieszę się że komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej podjął decyzję, aby w sposób wyjątkowy podziękować całej załodze i uhonorować tych, którzy szczególnie zasłużyli się w tej akcji. Wydaje się zupełnie za naturalne, że służby jak straż pożarna czy policja ratują życie, ale jesteśmy im winni podziękowanie za to że są, że dzięki nim czujemy się bezpiecznie i że w takich akcjach ratują nasze życie i zdrowie - mówiła Doba.pl Dorota Konieczna-Enozel, burmistrz Pieszyc.

                                     mł. asp. Paweł Matuszewski i mł.ogn. Sebastian Stelmaszek.

Strażacy, którzy pierwsi dotarli na miejsce pożaru zastali trudną sytuację i musieli szybko podejmować decyzję.

- Zastaliśmy bardzo mocno rozwinięty pożar budynku wielorodzinnego. Ogniem objęta była cała drewniana klatka schodowa i droga ewakuacji dla mieszkańców była całkowicie odcięta. Trzy osoby przebywały w oknie i potrzebowały pilnej ewakuacji - stwierdza mł. asp. Paweł Matuszewski z PSP Dzierżoniów.

- Zdjęliśmy bardzo szybko z dachu samochodu drabinę i przyłożyliśmy do budynku w celu ewakuacji osób, które znajdowały się w oknach. W pierwszej kolejności znieśliśmy dwie dziewczynki. Trzecią osobą był mężczyzna, który zszedł po drabinie przy naszej asyście. Sytuacja była dramatyczna, bowiem jeszcze kilka chwil lub minut i osoby te prawdopodobnie musiałyby skakać z okna - dodaje mł.ogn. Sebastian Stelmaszek.

Gratulujemy bohaterskiej postawy i życzymy wszystkim strażakom pomyślności w niełatwej pracy zawodowej.

 
wtorek, 15.9.2020 16:18
wtorek, 15.9.2020 08:01
12
poniedziałek, 14.9.2020 19:29
9
poniedziałek, 14.9.2020 16:56
1
poniedziałek, 14.9.2020 16:38
4
poniedziałek, 14.9.2020 16:28
1
piątek, 11.9.2020 16:26
piątek, 11.9.2020 16:23
6
czwartek, 10.9.2020 08:55
8
poniedziałek, 7.9.2020 16:20
10
środa, 9.9.2020 07:00
14
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ