"Edukacja do starości. Nawzajem sobie potrzebni" w Szkole Podstawowej w Tuszynie - podsumowanie

środa, 3.7.2024 06:45 421 0

W przeciągu całego roku szkolnego 2023/2024 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie aktywnie uczestniczyli w Programie "Edukacja do starości. Nawzajem sobie potrzebni", prowadzonym przez Regionalną Koalicję na Rzecz Zdrowego Starzenia się.

W ramach programu odbyło się siedem spotkań z edukatorami, w których łącznie wzięło udział ponad 100 uczniów i dzieci grup przedszkolnych. Organizatorem i koordynatorem wszystkich działań na terenie szkoły była pani Joanna Chrzan. Tematyka i charakter zajęć zostały odpowiednio przygotowane i dostosowane do potrzeb, możliwości i zainteresowań każdej grupy wiekowej dzieci.

Szkoła miała zaszczyt gościć lokalnego artystę plastyka pana Tadeusza Kwazebarta, który przeprowadził warsztaty malarskie "Zimowy pejzaż", przybliżając uczniom technikę malowania farbami akrylowi, olejnymi oraz pojęcie perspektywy.

Pani Barbara Józwiszyn - lokalna kreatywna dusza artystyczna, przeprowadziła plastyczne warsztaty o tematyce patriotycznej, ucząc technik wykonywania kwiatów i dekoracji okolicznościowych z krepiny. Przedszkolaki miały okazję spotkać się z panią Elżbietą Sakowicz, pasjonatką wędrówek po górach i aktywnego spędzania czasu, a także miłośniczkę śpiewu i chórzystkę. Dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo przygotować się do wycieczki w góry oraz wcieliły się w role chórzystów. Starsi uczniowie wzięli udział w warsztatach literackich przeprowadzonych przez lokalną poetkę panią Violettę Kierszko. Uczniowie mieli okazję posłuchać wierszy przepełnionych emocjami, czytanych przez samą autorkę. Nie zabrakło również dobrych rad dla naszych młodych przyszłych poetów.

Gościliśmy również panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Niezapominajki" we Włókach: Iwonę Adamek i Justynę Stępień, które przygotowały i przeprowadziły warsztaty kulinarne. Uczniowie kl. III wykonywali samodzielnie i z dużym zaangażowaniem pizzerki, stosując się do wskazówek pań prowadzących.

Na zakończenie całego cyklu spotkań uczniowie kl. VI z panem Wiesławem Kaszanym, z zamiłowania przyrodnikiem i wieloletnim myśliwym Koła Łowieckiego "Sokół", wspólnie wyruszyli na spacer po okolicznych polach i łąkach. Uczniowie z dużym zaciekawieniem słuchali opowieści o zwyczajach dzikich zwierząt i ich siedliskach.

Wszystkim zaangażowanym z realizację programu na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie serdecznie dziękujemy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)