komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 22 maja 2019

Heleny, Wieslawy

Zwycięskie hasło dla Aglomeracji

środa, 17.4.2019 08:50 , komentarze: 0 , odsłony: 384
kategorie artykułu:

„Aglomeracja Wałbrzyska – zabytki, góry, blisko natury” to zwycięskie hasło  konkursie na slogan promocyjny Aglomeracji Wałbrzyskiej. Jego autorką, a tym samym zwyciężczynią jest Pani Krystyna Tercjak, która jako zwyciężczyni konkursu ogłoszonego na hasło promocyjne Aglomeracji Wałbrzyskiej

Na ogłoszony w lutym konkurs  na hasło przewodnie Aglomeracji Wałbrzyskiej  wpłynęło dziewiętnaście propozycji. - Tereny zielone, zabytki, atrakcje dla całych rodzin, zamki, muzea, restauracje. Całe bogactwo regionu zamknięte w kilku słowach. Takie wyzwanie postawiliśmy uczestnikom konkursu – wyjaśnia prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej, Anna Żabska.

O tym, która z nadesłanych propozycji haseł okazała się zwycięską, decydowali wszyscy członkowie LOT AW. Hasło będzie wykorzystywane na materiałach promocyjnych Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Pierwszym produktem, na którym zostanie umieszczony slogan wymyślony przez panią Krystynę Tercjak będą  ekologiczne, lniane torby. Zwyciężczyni konkursu otrzymała liczne nagrody, m.in. bilety wstępu do niemal wszystkich atrakcji turystycznych Aglomeracji Wałbrzyskiej, a także wydawnictwa książkowe i rozmaite gadżety.  Wręczyła je osobiście w Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.

LOT AW tworzy 24 członków, w tym m.in. gminy, obiekty turystyczne, instytucje kultury. Organizacja została powołana do życia w 2012 roku. Głównym celem LOT AW jest promocja Aglomeracji Wałbrzyskiej jako miejsca atrakcyjnego turystycznie oraz wspieranie rozwoju lokalnego rynku turystycznego. Tajemniczy i różnorodny – taki jest region Aglomeracji Wałbrzyskiej. To tu znajdują się unikatowe zabytki techniki, średniowieczne zamki piastowskie i okazałe pałace, w których do dziś można poczuć atmosferę życia dworskiego. Są tu reprezentujące różne religie zabytkowe kościoły, będące świadectwem wielokulturowości tego miejsca i jego burzliwej historii. Region ten nie został zniszczony podczas II wojny, do dziś można podziwiać oryginalne starówki miejskie, czy poczuć klimat malowniczych uzdrowisk. Pozostałością z okresu wojny są wielkie podziemne tunele w górach, których przeznaczenie do dziś jest nieznane. To tu niedawno poszukiwano „Złotego Pociągu”. Aglomeracja Wałbrzyska jest regionem atrakcyjnym nie tylko dla miłośników historii, ale także dla osób szukających kontaktu z przyrodą i aktywności. Znajdują się trzy parki krajobrazowe i trzy malownicze pasma górskie – a tam liczne trasy piesze, rowerowe, narciarskie oraz wieże widokowe.

 

Wasze komentarze


wczoraj, 21 godz temu
poniedziałek, 20.5.2019 10:20
wtorek, 14.5.2019 12:19
poniedziałek, 13.5.2019 13:40
2
sobota, 11.5.2019 08:35
środa, 8.5.2019 09:42
środa, 8.5.2019 09:04
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz