Zostań policjantem – spotkanie z młodzieżą

środa, 4.3.2020 09:58 723 0

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu spotkał się z klasą mundurową Liceum Ogólnokształcącego nr 4 w Wałbrzychu, a następnie wspólnie udali się do Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach. Na spotkaniu funkcjonariusz mówił o perspektywach, jakie daje służba w policji a uczniowie liceum zachęcali do kontynuowania nauki w klasach mundurowych. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach działań związanych z promowaniem zawodu policjanta.

W miniony piątek, 28 lutego asp.szt. Tomasz Łabędź z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu spotkał się z uczniami klasy mundurowej w Liceum Ogólnokształcącym nr 4 w Wałbrzychu. Spotkanie przybliżyło im wiedzę dotyczącą wymagań stawianych kandydatom do służby w policji oraz możliwości rozwoju i kariery zawodowej.
Następnie funkcjonariusz wraz z uczniami klasy mundurowej udał się do Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach, gdzie wspólnie promowali zawód policjanta wśród ósmoklasistów. Funkcjonariusz udzielił informacji dotyczących doboru do służby. W przystępny sposób opowiedział o wymogach formalnych oraz postępowaniu kwalifikacyjnym. Szczegółowo przedstawił procedurę kwalifikacyjną do Policji składającą się z kilku etapów, w tym badań psychologicznych, testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, szczegółowych badań lekarskich. Również uczniowie klas mundurowych w krótkich scenkach sytuacyjnych przedstawili, jak wygląda codzienna służba w policji. Zachęcali w ten sposób do kontynuowania nauki w klasie mundurowej a po ukończeniu edukacji  do wstąpienia w szeregi Policji.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)