Został skazany za kradzież sklepową i nie zapłacił grzywny - senior spędzi ponad dwadzieścia dni w więzieniu

czwartek, 14.9.2023 10:47 743 0

13 września policjanci drugiego komisariatu, realizując zebrane w sprawie informacje, zatrzymali w dzielnicy Stary Zdrój 68-latka, który był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym. Mężczyzna teraz ponad dwadzieścia dni spędzi w więzieniu.

Wczoraj w godzinach wieczornych funkcjonariusze drugiego komisariatu udali się na ul. 11 listopada w Wałbrzychu, gdzie według ich informacji w jednym z mieszkań przy tej ulicy miał przebywać ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości 68-latek. W trakcie legitymowania szybko potwierdziło się, że to właśnie poszukiwany mężczyzna, który na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2020 roku miał do zapłacenia 900 złotych grzywny, gdyż został skazany za kradzież sklepową. Do dzisiaj jednak mężczyzna nie uregulował zobowiązania, dlatego teraz najbliższe 22 dni spędzi w więzieniu.

Wałbrzyszanin na noc trafił w policyjnej celi, a dzisiaj rano został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Przypominamy, że każdy, kto powinien odbywać karę pozbawienia wolności, czy też karę zastępczą aresztu za popełnione przestępstwo lub wykroczenie, ale ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, musi się liczyć z zatrzymaniem. Także osoby, które nie zapłaciły zasądzonej przez sąd grzywny.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)