Zniszczył samochód i groził właścicielce pojazdu pozbawieniem życia

środa, 27.9.2023 11:50 329 0

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 47-latka, który w połowie sierpnia bieżącego roku zniszczył cudzy samochód. Dodatkowo ten sam mężczyzna miesiąc wcześniej groził właścicielce pojazdu pozbawianiem życia. Wałbrzyszanin za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie sierpnia bieżącego roku do Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zgłosiła się właścicielka osobowego forda, który został mocno zniszczony. Do zdarzenia miało dojść przy ul. Ludowej w Wałbrzychu. Sprawca przy użyciu ostrego narzędzia zarysował wszystkie elementy karoserii oraz przedni reflektor. Straty powstałe w wyniku dewastacji samochodu pokrzywdzona wyceniła na kwotę 15 tysięcy złotych.

Dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu i intensywnej pracy policjantów z pierwszego komisariatu wytypowano mężczyznę odpowiedzialnego za popełnienie przestępstwa. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec Wałbrzycha. W toku prowadzonych czynności mundurowi ustalili, iż wałbrzyszanin dopuścił się jeszcze innego czynu karalnego. W lipcu bieżącego roku groził kobiecie pozbawieniem życia. Jak ustalili śledczy, jego zachowanie miało być spowodowane konfliktem pomiędzy nim, a partnerem pokrzywdzonej kobiety.

Mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenia mienia i gróźb karalnych. Niebawem o jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)