Znieważył dla żartu. Pójdzie siedzieć

wtorek, 14.4.2015 16:00 836 0

Rok pozbawienia wolności grozi 19-letniemu mieszkańcowi Boguszowa Gorc. Mężczyzna myśląc, że pozostanie anonimowy, zadzwonił na numer alarmowy 997 i podczas rozmowy znieważył dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. 

Wczoraj po godzinie 21.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odebrał telefon od nieznanego rozmówcy. Podczas rozmowy mężczyzna wielokrotnie znieważył policjanta myśląc, że pozostanie anonimowy. Stróże prawa jednak bez problemu ustalili, kim jest wulgarny rozmówca, zdradził go numer telefonu, z którego wcześniej dzwonił prosząc o interwencję policji na terenie jednego z marketów. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji. Jak wyjaśniał, na ten żart namówiły go dwie koleżanki. 
Dowcipniś usłyszał już zarzut znieważenie funkcjonariusza policji. Grozi mu za to kara do roku pozbawienia wolności. Ponadto, zgodnie z art. 66 kodeksu wykroczeń 19-latek musi również liczyć się z wysoką grzywna (do 1500zł) za bezpodstawne wezwanie policji na zmyśloną interwencję. 

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)