Znaczne ilości metamfetaminy zdjęte z czarnego rynku

czwartek, 30.9.2021 09:55 233 0

Kolejny mieszkaniec naszego regionu został w miniony poniedziałek po południu zatrzymany ze sporą ilością narkotyków, tym razem przez policjantów ogniwa wywiadowców Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. 26-latek miał przy sobie środki psychotropowe w postaci metamfetaminy, z których można było wykonać blisko 5 tysięcy porcji handlowych tych narkotyków.

W wyniku realizacji informacji własnej funkcjonariusze wałbrzyskiej komendy 27 września około godziny 16:30 udali się na ul. Piękną do Boguszowa-Gorc, gdzie miał przebywać mężczyzna posiadający narkotyki. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że w bieliźnie 26-latek ukrywa woreczek z zawartością kryształków.

Przeprowadzone w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu badania potwierdziły, że podejrzany posiadał substancje psychotropowe w postaci metamfetaminy, z której można było przygotować blisko 5 tysięcy porcji handlowych tego narkotyku. Mundurowi zabezpieczyli również do sprawy należącą do mężczyźny gotówkę w kwocie 3 tysięcy złotych, podręczną wagę oraz telefon komórkowy.

Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Za posiadanie znaczniej ilości narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do boguszowianina środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)