Zmierzamy do końca budowy Strefy Aktywności Gospodarczej w Głuszycy [Foto]

piątek, 16.9.2022 16:32 0

Zaglądamy na teren budowy jednej z najbardziej priorytetowych inwestycji Gminy Głuszyca - Strefy Aktywności Gospodarczej, której koszt budowy opiewa na łączną kwotę 2,4 mln zł, z czego dofinansowanie Gminy pochodzące z ZIT AW wynosi 1,6 mln złotych.

Wykonawca narzucił sobie bardzo dobre tempo i już niebawem wszystkie prace dobiegną końca. Wykonanie oficjalnego odbioru głuszyckiej Strefy Aktywności Gospodarczej pozwoli udostępnić ten teren zainteresowanym przedsiębiorcom, chcącym rozpocząć tu swoją działalność. Przypomnijmy, że obszar strefy obejmuje powierzchnię prawie trzech hektarów i mieści się na terenie sołectwa Grzmiąca.

- Jesteśmy dumni z tego projektu i wierzymy, że w najbliższych miesiącach będziemy mogli przywitać na tym terenie pierwszych przedsiębiorców, chcących wybudować tu swoje magazyny lub zakłady produkcyjne takie jak np. stolarnie. Chcemy, aby dzięki tej inwestycji Gmina Głuszyca znów zaczęła się rozwijać i iść w takim samym kierunku, jak kraje zachodnie, w których tego typu miejsca na stałe wgryzły się w krajobraz mniejszych miejscowości – informuje Burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe. Wszystkie podstawowe media zostały doprowadzone. Ukończono prace brukarskie związane z układaniem kostki na ogólnym parkingu, chodnikach i drogach wewnętrznych. Wzdłuż drogi wewnętrznej zamontowano oświetlenie. Zamontowano oczyszczalnię. Czekamy obecnie na wykonanie wszystkich niezbędnych przyłączy do sieci.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)