Zmieniła się pogoda – jedźmy ostrożnie

piątek, 20.10.2017 13:48 785 0

Jesień to wcześniej zapadający zmrok, mgły, silny wiatr, opady deszczu, leżące na drodze liście. To wszystko utrudnia jazdę, sprawia, że kierowanie samochodem staje się wyzwaniem i wymaga dużej koncentracji. Wałbrzyska Policja apeluje do kierowców o rozsądek i ostrożność.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkość do tych trudnych warunków – jedźmy wolniej i ostrożnie, bo na mokrej nawierzchni, która pokryta jest spadającymi z drzew liśćmi, łatwo wpaść w poślizg.
Pamiętajmy też, że jesienią na wypadki szczególnie narażeni są piesi. Wczesnym rankiem, czy po zmroku pieszy ubrany w ciemną kurtkę jest dla kierowców praktycznie niewidoczny.

Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Praktyczne , z punktu widzenia bezpieczeństwa, jest noszenie odblasków również w terenie zabudowanym. Zaopatrzmy się więc w elementy odblaskowe. Taka mała rzecz, a czasami może uratować nam nawet życie.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)