Złośliwość czy głupota?

piątek, 21.5.2021 12:15 935 0

Nie da się opisać uczuć osób starających się ograniczyć inwazję dzików na ogrody działkowe w Boguszowie-Gorcach, gdy po dwóch dniach ciężkiej pracy osób montujących odstraszacze zapachowe, zostały one zniszczone przez nieustalonych sprawców.

Słupki ze środkiem zapachowym odstraszającym dzikie zwierzęta zostały zamontowane w taki sposób, aby przecinały ścieżki zwierzęce, którymi dziki przechodzą na tereny ogródków działkowych. Zamontowane zostały wzdłuż ulic Szybowej, Konopnickiej, na Krakowskim Osiedlu, gdzie dziki buchtują skwery już nawet w biały dzień, a także od strony Góry Parkowej, aby oddzielić ogródki od terenów leśnych. Łącznie zainstalowano 100 odstraszaczy.
Trudne do zrozumienia jest to, że z tej liczby zostało około 20 sztuk.

Co stało się z resztą?

Zamontowane wzdłuż ulicy Szybowej odstraszacze jakiś nieznany mężczyzna wyrwał z ziemi i wrzucił do kontenera na odpady. Taką informację przekazali mieszkańcy.
Słupki ze środkiem odstraszającym zamontowane wzdłuż ulicy Konopnickiej przy ogrodzeniu ogrodów działkowych zostały powyrywane i porozrzucane. Trafiły zarówno za ogrodzenie na teren ogrodów jak i ktoś powyrzucał je na odkrytą łąkę.
Części skradzionych słupków ze środkiem odstraszającym na Krakowskim Osiedlu nie udało się odnaleźć. Zostały skradzione. W całości uchowały się tylko odstraszacze zamontowane na Gorze Parkowej...

Jakie były efekty zniszczeń odstraszaczy?

18 maja dziki wtargnęły na podwórze posesji przy ul. Szkolnej, próbując dostać się do komórki , gdzie wyczuły coś, co nadawało się do zjedzenia. 19 maja strażnicy miejscy dwukrotnie przeganiali dziki z terenów ogrodów działkowych na Krakowskim Osiedlu. Była to locha z warchlakami. Szczególnie niebezpieczne zwierzę, gdyż w obronie swych małych atakuje bez zastanowienia. Około godziny 18:00 ta sama wataha dzików buchtowała teren przy kubłach na śmieci obok znajdującego się przy ul. Krakowskiej przedszkola. Sytuacja skrajnie niebezpieczna, gdyż o tej porze dnia przechodzą tamtędy ludzie.
Decyzją Władz Miasta, zostały w tym rejonie zamontowane w dniu 20 maja ponownie odstraszacze zapachowe. Ponownie skierowane zostanie zapytanie dotyczące możliwości przyspieszenia decyzji o odstrzale sanitarnym dzików na terenie miasta Boguszów-Gorce.

źródło: UM Boguszów-Gorce

Dodaj komentarz

Komentarze (0)