komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Złodzieje na "gościnnych występach"

poniedziałek, 16.11.2020 09:53 , komentarze: 0 , odsłony: 148
kategorie artykułu:

Policjanci z „jedynki” w miniony wtorek zatrzymali dwóch mieszkańców Legnicy, którzy odpowiedzą za kradzież. Mężczyźni w wieku 24 i 36-lat ukradli z marketu różnego rodzaju napoje alkoholowe o wartości ponad 800 zł. Nie było to jednak jedyne przestępstwo popełnione przez zatrzymanych mężczyzn. Złodzieje trafili do policyjnego aresztu.

10 listopada po godzinie 19:00, dyżurny Komisariatu Policji I w Wałbrzychu został powiadomiony, że na terenie jednego z wałbrzyskich marketów przy ul. Wieniawskiego, dwóch mężczyzn dokonało kradzieży różnego rodzaju napojów alkoholowych o wartości ponad 800 zł. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z „jedynki” i w wyniku podjętych czynności zatrzymali sprawców marketowej kradzieży. Podejrzani mężczyźni to 24 i 36-letni mieszkańcy Legnicy, którzy przejechali do Wałbrzycha „na gościnne występy”. Nie były to jednak jedyne przestępstwo popełnione przez zatrzymanych legniczan.
Podczas dalszych czynności procesowych policjanci kryminalni z pierwszego komisariatu „powiązali” fakty i ustalili, że zatrzymani mężczyźni odpowiedzą także za inne przestępstwa tego typu. Każdy nich usłyszał 8 zarzutów kradzieży dokonanej wspólnie i w porozumieniu, do których doszło w marketach na terenie Wałbrzycha i Świdnicy na łączną kwotę kilku tysięcy złotych.

Zatrzymani przez wałbrzyskich policjantów mieszkańcy Legnicy przyznali się do popełnienia wszystkich czynów i staną teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa mogą trafić za kraty więzienia na 5 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wtorek, 12.1.2021 09:47
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele