Złodzieje elementów metalowych zatrzymani. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia

wtorek, 19.3.2024 11:24 185 0

Policjanci z Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali dwóch mieszkańców tej miejscowości, którzy z terenu opuszczonej fabryki ukradli elementy metalowe o wartości 1200 złotych. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia, które sprawcy sprzedali na złomowisku. 29 i 32-latek usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

14 marca do głuszyckiego komisariatu zgłosił się mężczyzna, który powiadomił o kradzieży elementów metalowych z terenu jego posesji, na której znajduje się opuszczona fabryka. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że sprawcy ukradli cześć rusztowania oraz słupki i panele ogrodzeniowe. Łączna suma strat wyniosła 1200 złotych.

Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą. Bardzo szybko ustalili dane personalne dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży. Reszta potoczyła się już błyskawicznie. Policjanci już na drugi dzień zatrzymali jednego ze sprawców, którym okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Drugi z mężczyzn 29-latek wpadł w ręce mundurowych wczorajszego popołudnia. W toku dalszych czynności funkcjonariusze na jednym z miejscowych punktów skupu złomu ujawnili skradzione elementy rusztowania, które zostały zwrócone właścicielowi.

Obaj mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego usłyszeli już zarzut kradzieży, do którego się przyznali. Każdemu z nich grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)