Złodziej zatrzymany po pościgu pieszym przez policjanta na urlopie

piątek, 13.5.2022 09:32 0

Będący na urlopie wałbrzyski funkcjonariusz pierwszego komisariatu udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Wczoraj koło południa wychodząc na spacer z psami zauważył na terenie jednego z marketów na Piaskowej Górze złodzieja uciekającego z pudełkami markowych klocków dla dzieci i od razu ruszył w pościg za nim. 23-letni przestępca został przez posterunkowego dogoniony, obezwładniony i zatrzymany. Mienie ostatecznie wróciło do sklepu, a podejrzany usłyszał zarzut kradzieży.

Post. Mateusz Korulczyk wychodząc koło południa na spacer z psami, nie spodziewał się, że będzie musiał ruszyć w pościg za złodziejem. A tak właśnie się stało w rejonie ul. Długiej. Kiedy policjant zobaczył wybiegającego ze sklepu mężczyznę ze skradzionym mieniem, natychmiastowo zareagował i dogonił sprawcę przestępstwa, po tym jak ten z terenu placówki handlowej próbował uciec w ulicę Norwida.

Powiadomiony o zdarzeniu dyżurny Komisariatu Policji I w Wałbrzychu do pomocy policjantowi, który w tym momencie przebywa na urlopie, wysłał umundurowany patrol dzielnicowych. W trakcie czynności ze złodziejem funkcjonariusze ustalili, że 23-letni wałbrzyszanin wychodząc z marketu nie zapłacił za towar, kradnąc markowe klocki o łącznej wartości około 550 złotych. Utracone mienie w stanie nienaruszonym zostało przekazane pracownikom placówki.

Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia przestępstwa i stanie teraz przed sądem. Za kradzież może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)