Złodziej zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży perfum

poniedziałek, 6.12.2021 12:21 412 0

Ukradł perfumy, jednak dzięki szybkiej reakcji pracowników ochrony i będących w pobliżu policjantów został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa. 26-latek stanie teraz przed sądem. Za kratami więzienia może spędzić nawet 5 lat.

Wiedząc, że złodzieje wykorzystują każdą okazję, by dokonać kradzieży, policjanci codziennie prowadzą kontrole w rejonach placówek handlowych w mieście i powiecie wałbrzyskim. Tym razem funkcjonariusze wydziału prewencji wałbrzyskiej komendy w miniony piątek po południu patrolowali rejon Szczawna-Zdroju. Kiedy po godzinie 14:00 otrzymali informację o będącym na terenie jednego ze sklepów agresywnym złodzieju, szybko udali się na miejsce zdarzenia.

Okazało się, że 26-latek zabrał z półek sklepowych jednej z drogerii przy ul. Szczawieńskiej markowe perfumy o łącznej wartości blisko 600 złotych i nie zamierzał za nie zapłacić. Przy próbie ucieczki - przy udziale pracowników ochrony obiektu, którzy przez pewien czas szarpali się z podejrzanym - został on ostatecznie przez policjantów prewencji zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Podczas czynności procesowych mężczyzna przyznał się do winy. Nieuszkodzony towar wrócił natomiast na półki sklepowe.

źródło: KMP w  Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)