Złodziej zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży młotowiertarki

czwartek, 13.1.2022 10:43 119 0

Ukradł młotowiertarkę, jednak dzięki szybkiej reakcji pracowników ochrony i będących w pobliżu policjantów, został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa. 28-latek stanie teraz przed sądem. Za kratami więzienia może spędzić nawet 5 lat.

Wiedząc, że złodzieje wykorzystują każdą okazję, by dokonać kradzieży, policjanci codziennie prowadzą kontrole w rejonach placówek handlowych w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim. Tym razem dzielnicowi pierwszego komisariatu wczoraj po południu patrolowali rejon Podzamcza. Kiedy po godzinie 15:30 otrzymali informację o będącym na terenie jednego ze sklepów złodzieju, szybko udali się na miejsce zdarzenia.

Okazało się, że 28-latek zabrał z półek sklepowych jednego z marketów młotowiertarkę o łącznej wartości blisko 1300 złotych i nie zamierzał za nią zapłacić. Przy próbie wyjścia ze sklepu został ujęty przez pracowników ochrony, a następnie zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do komisariatu. Podczas czynności procesowych mężczyzna przyznał się do winy. Nieuszkodzony towar wrócił natomiast na półki sklepowe.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)