Złodziej samochodu wpadł na gorącym uczynku

poniedziałek, 20.4.2020 11:50 677 0

Policjanci z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, po uzyskaniu informacji od mieszkańca Wałbrzycha, zatrzymali 35-latka podczas włamania do samochodu. Mężczyźnie za to przestępstwo może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek przed godz. 10:00 dyżurny z „jedynki” został powiadomiony przez mieszkańca Wałbrzycha, że grupa czterech osób szarpie za klamki samochodu marki VW Golf, a następnie przy użyciu nieustalonego przedmiotu, jeden z mężczyzn otworzył zaparkowany pojazd. Do zdarzenia miało dojść w dzielnicy Podzamcze.
Wysłani natychmiast na miejsce mundurowi zauważyli czteroosobowa grupę mężczyzn, która próbuje wypchnąć pojazd na ulicę. Funkcjonariusze podjęli interwencję, w trakcie której zauważyli, iż w pojeździe VW Golf jest wyłamana wkładka zamka oraz uszkodzona stacyjka. 35-letni mieszkaniec Wałbrzycha na początku tłumaczył, że ma pozwolenie od właściciela pojazdu na jego użytkowanie, jednak ostatecznie zmienił swoje wyjaśnienia i w konsekwencji przyznał się, że chciał ukraść pojazd. Tłumaczył, że trzej pozostali koledzy nie wiedzieli, iż nie ma on zgody właściciela pojazdu na jego użytkowanie, nie byli świadomi, że uczestniczą w kradzieży pojazdu.

Policjanci ustalili, iż właścicielka VW Golf-a przebywa za granicą i przekazała dokumenty od pojazdu 35-latkowi, jednak nie wyraziła zgody na jego użytkowanie, czy też zabranie z miejsca, w którym był zaparkowany. Mężczyzna usłyszał już zarzut włamania do pojazdu, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Podziękowania należą się natomiast jednemu z mieszkańców Wałbrzycha za obywatelską postawę i zgłoszenie sprawy Policji. 

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)