komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 4 kwietnia 2020

Izydora, Waclawa


Żłobek Miejski w Jedlinie-Zdroju już działa!

poniedziałek, 17.2.2020 10:40 , komentarze: 0 , odsłony: 602
kategorie artykułu:

14 lutego odbyła się uroczysta prezentacja i oficjalne otwarcie pierwszego w naszym mieście Żłobka Miejskiego. O tym jak ważna jest to inwestycja i jak wiele znaczy zarówno dla samej Jedliny jak i dla jej mieszkańców, mówił Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju. Burmistrz dziękował projektantom, wykonawcom i wszystkim osobom, dzięki którym uruchomienie Żłobka Miejskiego było możliwe.
W uroczystości otwarcia żłobka udział wzięli między innymi: Jarosław Kresa - Wicewojewoda Dolnośląski, Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha, Mariola Kruszyńska - prezes Fundacji Edukacji Europejskiej, w partnerstwie z którą Gmina Jedlina-Zdrój pozyskała środki na tę inwestycję, przedstawiciele gmin należących do Aglomeracji Wałbrzyskiej, a także pracownicy Urzędu Miasta Jedliny-Zdroju, Ośrodka Pomocy Społecznej i jedlińskiej szkoły.
Nie zabrakło wielu słów uznania dla Burmistrza Leszka Orpla, gratulacji i podziękowań za sfinalizowanie tej niezwykle potrzebnej inwestycji. Nie zabrakło też prezentów i zabawek dla podopiecznych jedlińskiego Żłobka Miejskiego, poświęcenia obiektu, a po zakończeniu oficjalnej części uroczystości wspaniałego tortu. 
Żłobek powstał w specjalnie do tego celu zaadaptowanych, wydzielonych i zmodernizowanych pomieszczeniach znajdujących się w budynku dawnego Gimnazjum przy ulicy Słowackiego 5. W jedlińskim Żłobku Miejskim miejsce znalazło 24 dzieci w wieku od roku do trzech lat. Stworzenie Żłobka Miejskiego było możliwe dzięki programowi rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do 3 lat "Maluch+" 2019, do którego to programu Gmina Jedlina-Zdrój zakwalifikowała się jako jedna z 22 gmin. Program prowadzony jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej. Koszt tej inwestycji wyniósł 1 146 000 złotych, a dofinansowanie 528 000 złotych. Warto zaznaczyć, że jedliński "Maluch" jest bardzo dobrze wyposażony we wszelki sprzęt niezbędny do świadczenia opieki żłobkowej na najwyższym poziomie. Przy "Maluchu" powstał też nowoczesny i bezpieczny plac zabaw.  

źródło: UM Jedlina-Zdrój

 

Wasze komentarze

wczoraj, 10 godz temu
poniedziałek, 30.3.2020 14:46
poniedziałek, 30.3.2020 13:02
środa, 25.3.2020 11:08
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele