Złapano trzech pijanych rowerzystów i jednego z sądowym zakazem

sobota, 17.7.2021 14:06 124 0

Kolejny dzień działań związanych z eliminowaniem z dróg nietrzeźwiący kierujących za nami.

W piątek 15 lipca w ręce mundurowych wpadło kolejnych trzech pijanych miłośników jednośladów. Rekordzista miał 1,76 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo czwarty kierujący rowerem zatrzymany przez policjantów poruszał się nim pomimo wydanego sądowego zakazu.

Do pierwszej kontroli stanu trzeźwości doszło w czwartek po godzinie 12:30. Pełniący służbę w Różanej policjanci z Boguszowa-Gorc zauważyli mężczyznę jadącego slalomem. 54-latek niestety był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie 1,76 promila alkoholu.

Blisko godzinę później, tym razem w Wałbrzychu na ul. 11 Listopada, zatrzymany przez funkcjonariuszy drugiego komisariatu został 45-latek. W przypadku wałbrzyszanina na wyświetlaczu urządzenia do badania stanu trzeźwości pojawił się wynik 0,36 promila alkoholu.

Po godzinie 14:00 w Mieroszowie na ul. Żeromskiego inni policjanci z Boguszowa-Gorc zwrócili uwagę na kolejnego pasjonata jednośladów. Okazało się, że 52-letni mieszkaniec Łącznej w powiecie wałbrzyskim miał od 2019 roku sądowy zakaz poruszania się po drogach publicznych rowerami.

Wieczorem, po godzinie 21:00 w ręce kolejnych boguszowskich funkcjonariuszy wpadł 37-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który jechał rowerem po drodze publicznej również w miejscowości Łączna. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało 1,11 promila.

Przypominamy kierującym rowerami, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara aresztu, wysoka grzywna, a nawet zakaz kierowania jednośladami. Pamiętajmy również, że jako rowerzyści jesteśmy niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i każdy - nawet niegroźnie wyglądający wpadek - może zakończyć się poważnym kalectwem, a nawet śmiercią.

Od początku tego roku w naszym regionie policjanci na szczęście odnotowali tylko dwa wypadki z udziałem rowerzystów. Jednak statystycznie to kolejne dwie osoby poszkodowane za dużo.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

Źródło: walbrzych-policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)