Złamał pokrzywdzonemu nos, bo ten zwrócił mu uwagę na nieprawidłowo zaparkowane auto

poniedziałek, 26.7.2021 11:20 657 2

Małżonkowie w minioną niedzielę wieczorem zwrócili uwagę mężczyźnie, gdyż ten nieprawidłowo zaparkował swój pojazd, utrudniając tym samym poruszanie się po drodze pieszym. Sprawca wykroczenia stał się nagle agresywny, zaciśniętą pięścią trafił pokrzywdzonego mężczyznę w twarz i dopiero wtedy odjechał swoim samochodem. Okazało się, że uderzenie było tak mocne, że pokrzywdzony ze złamanym nosem trafił do szpitala. W toku wykonanych czynności policjanci szybko ustalili podejrzanego o popełnienie przestępstwa i w środę zatrzymali go.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę koło godziny 19:00 na ul. Fortecznej w Wałbrzychu. Dwoje mieszkańców Podzamcza wracało o tej godzinie do miejsca zamieszkania. Jeden z pojazdów, który mijali, był tak zaparkowany, że utrudniał ruchu pieszych. Dlatego też oboje zwrócili uwagę mężczyźnie na nieprawidłowy postój. Ten jednak zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy w kierunku wałbrzyszan i ostatecznie uderzył 64-latka w twarz, łamiąc mu nos. Następnie agresor wsiadł do samochodu i odjechał.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci pierwszego komisariatu w toku wykonanych czynności operacyjnych i procesowych, po zebraniu niezbędnych informacji, ustalili kto jest sprawcą przestępstwa i w środę zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 45-letni wałbrzyszanin, który dodatkowo posiadał aktywny dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i nie powinien od 2017 roku wsiadać za kierownicę samochodu.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia obu przestępstw. Prokuratora Rejonowa w Wałbrzychu zastosowała w stosunku do podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w kwocie 15 tysięcy złotych. Teraz 45-latek może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

KAT wtorek, 27.07.2021 21:36
ALBO do schroniska 15000 to duzo pieniedzy
KAT wtorek, 27.07.2021 21:30
NA KARME DO ZOO.