Zepchnął oponenta ze schodów - poszło o wychowanie dzieci

wtorek, 23.5.2023 13:35 187 0

O tym, że konflikty należy rozwiązywać bez niepotrzebnych emocji, przekonało się dwóch wałbrzyszan. Podczas sprzeczki w jednym z budynków na Białym Kamieniu 42-latek zepchnął ze schodów 41-latka. W wyniku tego zdarzenia młodszy z mężczyzn trafił do szpitala, gdzie okazało się, że doznał m.in. poważnych obrażeń jednej z rąk. Tym samym 42-latek przed weekendem usłyszał zarzut spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu u pokrzywdzonego.

Był czwartkowy wieczór, kiedy dyżurny pierwszego komisariatu otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Wynikało z niego, że w jednym z budynków w dzielnicy Biały Kamień doszło do sprzeczki pomiędzy dwoma wałbrzyszanami. Utarczka słowna zakończyła się ostatecznie aktem agresji. Starszy z mężczyzn zepchnął młodszego ze schodów. Jak ustalili policjanci, całe zajście było reakcją na wcześniejszy konflikt pomiędzy dziećmi obu mężczyzn. Chodziło o kwestie wychowawcze. 41-latek przyszedł to właśnie wyjaśnić do 42-latka.

Niestety zamiast porozumienia, doszło do przykrej sytuacji, która zakończyła się wizytą młodszego z mężczyzn w szpitalu. Okazało się, że w wyniku upadku 41-latek doznał m.in. poważniejszych obrażeń ręki, dlatego też po zgromadzeniu pełnego materiału dowodowego, następnego dnia 42-latek usłyszał zarzut spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu u pokrzywdzonego. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. O losie starszego z wałbrzyszan zadecyduje teraz sąd.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)