komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

Ze strefy do resortu gospodarki

sobota, 7.11.2020 08:10 , komentarze: 3 , odsłony: 1133
kategorie artykułu:

Krzysztof Drynda objął kierownictwo w jednym z pionów Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Były już wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” został dyrektorem Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych w tym resorcie.

Krzysztof Drynda pełnił funkcję członka zarządu wałbrzyskiej strefy od lipca 2016 roku będąc odpowiedzialny w spółce m.in. za inwestycje, finanse i kontrole, a także współpracę ze szkołami i uczelniami wyższymi. Przez ponad 4 lata jego kadencji do wałbrzyskiej strefy dołączyło przeszło 90 przedsiębiorców, w tym tak znaczący inwestorzy, jak: Mercedes-Benz, Umicore, GTHR, LS, czy Hongbo Clean Energy. W tym czasie nakłady poniesione w strefie wzrosły o 6 mld zł, przekraczając łącznie 30 mld zł.

Krzysztof Drynda pełnił w przeszłości funkcję doradcy ministra ds. gospodarki. Departament Jednostek Nadzorowanych i Podległych, nad którym objął pieczę, pełni zwierzchnictwo nad organami zależnymi od ministerstwa. Do zadań tego pionu należą również kwestie związane z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorstw, współpracy z organizacjami pozarządowymi, prywatyzacją czy współtworzeniem systemu kształcenia zawodowego.

Krzysztof Drynda jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej i studiów podyplomowych Master of Business Administration (MBA). W przeszłości związany był z sektorem finansowym, prowadził również własną działalność w tym obszarze. Jest aktywnym działaczem organizacji pozarządowych. Został także odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi RP.

 

Wasze komentarze

Facet słynął z tego ze nigdy go nie było w...
niedziela, 08.11.2020 06:53 autor: K
piątek, 27.11.2020 12:13
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz