Zderzenie trzech pojazdów na Sobięcinie. Powodem niezachowanie bezpiecznej odległości [Foto]

poniedziałek, 22.5.2023 20:36 222 1

Niezachowanie przez 31-letnią wałbrzyszankę kierującą samochodem osobowym bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę 20 maja po godzinie 14:00 przed przejściem dla pieszych na ul. 1 maja na Sobięcinie. W kolizji udział brały trzy samochody osobowe. Prowadząca środkowy z pojazdów 34-letnia kamiennogórzanka trafiła do szpitala. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało. Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sporządzili dokumentację służbową i prowadzić będą dalsze postępowanie w sprawie.

Apelujemy po raz kolejny do osób prowadzących różnego typu pojazdy o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczanie tej dozwolonej przepisami, a także zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego uczestnika ruchu drogowego. Chwila nieuwagi może zakończyć się zdarzeniem drogowym, tak jak w opisanym przypadku.

Pamiętajmy również o właściwym wyprzedzaniu innych pojazdów. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu.

Warto także przypomnieć, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Pik środa, 24.05.2023 09:12
Siedziała na zderzaku i telefon w rece