Zatrzymany za kradzieże sklepowe i włamania

wtorek, 28.7.2020 10:32 237 0

19-letniego wałbrzyszanina zatrzymali w poprzednią środę policjanci z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. Młodociany przestępca odpowie przed sądem za popełnienie szeregu kradzieży sklepowych, a także dokonanie włamań do altan ogrodowych, remontowanego lokalu oraz pomieszczenia piwnicznego. Mieszkaniec Wałbrzycha może trafić za karty więzienia na najbliższe 10 lat.

Policjanci drugiego komisariatu realizując informacje własne zatrzymali 19-latka 22 lipca w Mieroszowie. Mundurowi podczas pracy operacyjnej ustalili, że w ostatnich miesiącach to właśnie ten wałbrzyszanin wykorzystując nieuwagę pracowników wykradał produkty tekstylne i spożywcze z różnych marketów na terenie Wałbrzycha, Boguszowa-Gorc oraz Świdnicy. Łączne straty wyliczone zostały przez kierowników sklepów na kwotę ponad 11 tysięcy złotych.

Na tym jednak lista popełnionych przestępstw się nie skończyła. Funkcjonariusze postawili nastolatkowi również zarzuty związane z włamaniami na terenie dzielnic Śródmieście oraz Nowe Miasto do altan ogrodowych, lokalu mieszkalnego, a także jednej z piwnic, gdzie wartość strat na rzecz pokrzywdzonych oszacowana została na łączną kwotę blisko 5 tysięcy złotych.

W trakcie czynności procesowych mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Za kradzieże oraz kradzieże z włamaniami grozi mu łączna kara pozbawienia wolności do lat 10.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz