Zatrzymany za kradzież z włamaniem... pokrywy od przenośnej lodówki

środa, 29.7.2020 09:54 234 0

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi Boguszowa-Gorc, który w nocy dokonał włamania do samochodu osobowego. Mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio po zgłoszeniu przez miejscowych funkcjonariuszy. Policjanci ustalili, że podejrzany wykradł z pojazdu pokrywę od przenośnej lodówki, którą w toku wykonanych czynności odzyskali.

Do zdarzenia doszło przy ul. Kolejowej w Boguszowie-Gorcach w poniedziałek po godzinie 3 w nocy. Sprawca - po uprzednim rozbiciu jednej z szyb bocznych pojazdu - dostał się do jego wnętrza i dokonał kradzieży z włamaniem. Pokrzywdzony zorientował się, że został okradziony dopiero nad ranem. Na zgłoszenie o przestępstwie natychmiast zareagowali policjanci miejscowej jednostki Policji. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na zatrzymanie mężczyzny przed południem na ul. 1 Maja w Boguszowie-Gorcach. 
Funkcjonariusze ustalili, że 32-latek zdołał wykraść z samochodu jedynie pokrywę lodówki elektrycznej, gdyż nie znalazł w pojeździe innych wartościowych przedmiotów. Miał przy sobie również narkotyki w postaci amfetaminy. Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do winy i stanie teraz przed sądem. Za kradzież z włamaniem oraz posiadanie narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Skradzione mienie zostało zabezpieczone przez policjantów.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz