Zatrzymany przez policjantów nietrzeźwy rowerzysta był poszukiwany za wcześniejsze posiadanie narkotyków

poniedziałek, 13.9.2021 10:48 161 0

9 września późnym wieczorem policjanci prewencji drugiego komisariatu zatrzymali 31-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzn kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Około godziny 21:00 na ul. Kombatantów w Wałbrzychu funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komisariatu Policji II w Wałbrzychu postanowili zatrzymać do kontroli drogowej jadącego przez dzielnicę Stary Zdrój rowerzystę, mając podejrzenie, że może on kierować jednośladem w stanie nietrzeźwości. Ich przypuszczenia szybko się potwierdziły. Okazało się, że 31-latek był kompletnie pijany. Badanie wykazało, że miał 1,23 promila alkoholu w organizmie.

Prowadząc dalsze czynności na miejscu kontroli policjanci ustalili również, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia go w zakładzie karnym za posiadanie wcześniej większej ilości narkotyków. Tym samym wałbrzyszanin trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy i dzisiaj zostanie doprowadzony do aresztu śledczego w Świdnicy. Najbliższe 9 miesięcy spędzi w więzieniu.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)