Zatrzymany na kradzieży sklepowej 41-latek miał przy sobie narkotyki

piątek, 5.1.2024 12:08 406 0

41-letni wałbrzyszanin trafił wczoraj wieczorem w ręce dzielnicowych pierwszego komisariatu. Mężczyzna w jednym z obiektów handlowych na terenie Piaskowej Góry dokonał kradzieży sklepowej. Funkcjonariusze podczas wykonywanych czynności ustalili, że to nie był jedyny czyn zabroniony prawem, jaki popełnił wałbrzyszanin. 41-latek przy sobie posiadał również narkotyki w postaci amfetaminy.

Do kradzieży doszło 4 grudnia po godzinie 19:00 przy ul. Długiej w Wałbrzychu. Złodziej zdjął z półek sklepowych łańcuch do piły mechanicznej o wartości ponad 70 złotych i próbował wyjść ze sklepu nie płacąc za zakup. Został jednak ujęty przez ochronę obiektu, która odebrała mu skradzione mienie. Chwilę później na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci pionu prewencji z „jedynki”, by kontynuować czynności w sprawie o wykroczenie. Ostatecznie mężczyzna ukarany za to wykroczenie został mandatem karnym.

Szybko wyszło na jaw, że to nie był to koniec kłopotów wałbrzyszanina. Przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli również zawiniątko z narkotykami. Dlatego też wraz z zatrzymanym udali się do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, gdzie po przebadaniu okazało się, że jest to amfetamina. Teraz za przestępstwo z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii 41-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)