komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 22 stycznia 2020

Anastazego, Wincentego

Zatrzymany na gorącym uczynku odpowie również za sylwestrową kradzież

wtorek, 14.1.2020 09:17 , komentarze: 0 , odsłony: 160
kategorie artykułu:

Tuż po wybiciu szyby w samochodzie i kradzieży pozostawionej na wierzchu reklamówki w ręce funkcjonariuszy z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu trafił 37- mężczyzna. Zatrzymany wałbrzyszanin typowany był jako sprawca innego przestępstwa, do którego doszło w sylwestrową noc.

W sylwestrową noc sprawca wykorzystując otwarte drzwi wszedł do przedsionka domu jednorodzinnego. Z wieszaka zabrał dwie kurtki męskie wraz z kluczykami do samochodu oraz pilotem do bramy garażowej, którego zaraz po wyjściu z domu użył. Z wnętrza garażu ukradł elektronarzędzia, zabawki, CB-radio, hulajnogę oraz portfel z dokumentami i kartami płatniczymi. Ponieważ skradzione rzeczy zajmowały dużo miejsca, sprawca wywiózł je stojącym w garażu samochodem, który po przetransportowaniu skradzionego mienia odstawił na miejsce. Właściciel skradzionych rzeczy straty oszacował na kwotę 6 500 zł.

Śledczy prowadzący sprawę, mając doskonałe rozpoznanie osobowe, jako sprawcę kradzieży wytypowali 37-letniego mieszkańca Wałbrzycha.  W piątek 10 stycznia mężczyzna został zatrzymany. Wpadł w ręce mundurowych tuż po wybiciu szyby w samochodzie i kradzieży pozostawionej na widoku reklamówki z zawartością płyt CD oraz podręcznego zestawu narzędzi. W tym wypadku skradzione mienie wyceniono na kwotę 200 zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty w obu sprawach. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT