Zatrzymany 21-latek z dwoma zakazami sądowymi i cofniętymi uprawnieniami

środa, 31.3.2021 11:39 123 0

Na Szczawienku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który nie zastosował się do już dwóch zakazów sądowych oraz do wydanej przez starostę decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i wsiadł za kierownicę samochodu dostawczego. Młody mężczyzna stanie teraz przed sądem.

30 marca około godziny 10:00 funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli jadącego ul. Ogrodową w Wałbrzychu kierującego samochodem dostawczym i podjęli natychmiastową decyzję o zatrzymaniu mężczyzny do kontroli drogowej, gdyż rozpoznali go jako osobę, która na co dzień nie posiada prawa jazdy. Podczas czynności legitymowania policjanci ustalili, że 21-letni mieszkaniec Wałbrzycha ma już dwa orzeczone w 2020 roku zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a Starosta Powiatu Wałbrzyskiego w 2019 roku cofnął mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Przypominamy za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku popełnienia drugiego z przestępstw sprawca może trafić za kraty więzienia nawet na 5 lat, a sąd dodatkowo zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.
Po raz kolejny przypominamy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić pracownika Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, który przekaże informację dyżurnemu najbliższej jednostki Policji, a ten wyśle w miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz