Zatrzymano włamywacza do altanek działkowych

wtorek, 24.6.2014 10:00 2087 1

Policjanci z pierwszego komisariatu w Wałbrzychu ustalili, że sprawcą włamań na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych Podzamcze jest 32-letni mężczyzna. W miniony weekend został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Od jakiegoś czasu na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych Podzamcze w Wałbrzychu dochodziło do włamań. Sprawca tych przestępstw poprzez wyłamywanie zamków w drzwiach i wybijanie szyb w oknach dostawał się do wnętrza altanek i kradł elementy metalowe oraz narzędzia ogrodnicze. Nad sprawą ustalenia włamywacza pracowali policjanci z pierwszego komisariatu, którzy gromadzili dowody i wszelkie informacje. Śledczy ustalili, że podejrzanym o 40 włamań do altanek jest 32- letni mężczyzna. W miniony weekend doszło do jego zatrzymania. Funkcjonariusze przedstawili 32-latkowi zarzuty, za które grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Przyznał się do popełnionych przestępstw. Skradzione przedmioty jak się okazało sprzedał już w punktach skupu złomu. 

Wałbrzyscy Policjanci przypominają działkowcom, aby zwracali uwagę na obce osoby przebywające na terenie działek. Niecodzienne zachowanie nieproszonych gości może wskazywać na ich nieuczciwe zamiary. Każda informacja przekazana Policji może przyczynić się do zatrzymania sprawcy przestępstwa. Pamiętajmy także, aby podczas prac w ogrodzie, zamykać altanę i nie przechowywać wewnątrz cennych przedmiotów, dokumentów oraz nadmiernej ilości gotówki. 

Źródło:KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

henrykb poniedziałek, 30.06.2014 21:37
arsen "lipę".