Zatrzymano dwóch poszukiwanych. Jednym z nich 16-latek!

środa, 31.5.2023 18:46 590 0

Dwóch mieszkańców Wałbrzycha trafiło od wtorkowego wieczora (30 maja) w ręce wałbrzyskich policjantów. Pierwszy z zatrzymanych – 41-latek - był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym, gdyż skazany został wyrokiem sądu za oszustwa. Nieletni natomiast powinien przebywać w młodzieżowym ośrodku wychowawczym w związku z przejawem demoralizacji.

We wtorek 30 maja dzielnicowi pierwszego komisariatu udali się na Podzamcze, gdzie po godzinie 21:30 w jednym z mieszkań przy ul. Fortecznej zatrzymali 41-letniego wałbrzyszanina, który był poszukiwany celem osadzenia w więzieniu na najbliższe trzy lata, po tym jak został skazany przez sąd za różnego rodzaju oszustwa. Mężczyzna noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. Dzisiaj zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do jednego z zakładów karnych na terenie naszego kraju.

W środową noc, 31 maja, przed pierwszą w nocy policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy patrolowali natomiast Biały Kamień. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że na terenie jednej z posesji przy ul. Andersa w Wałbrzychu przebywać miał poszukiwany nastolatek. W trakcie legitymowanie potwierdziło się, że 16-latek wyrokiem sądu rodzinnego powinien zostać umieszczony w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworzu. Po wykonanych czynnościach nieletni został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy, skąd trafi teraz do w/w placówki.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)