Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży sklepowych na kwotę ponad 2200 złotych. Jeden z nich będzie sądzony jako recydywista

poniedziałek, 5.6.2023 17:47 301 0

Dwóch mieszkańców Wałbrzycha wpadło w miniony piątek 2 czerwca w ręce policjantów kryminalnych pierwszego komisariatu. Funkcjonariusze ustalili, że to oni są odpowiedzialni za serię kradzieży sklepowych, do których doszło w ostatnim czasie w dwóch marketach na terenie Piaskowej Góry. Mężczyźni kradli głównie alkohol, ale nie pogardzili także mniejszym sprzętem elektronicznym. Jeden z podejrzanych był już karany za tego typu czyny i odsiadywał wyrok w więzieniu, dlatego odpowie przed sądem za działalność przestępczą w warunkach recydywy. Grozi mu surowszy wyrok.

Do zatrzymania 26 i 38-latka doszło w miniony piątek, 2 czerwca przed południem przy ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. Realizując informacje własne policjanci kryminalni pierwszego komisariatu ustalili, że to właśnie ta dwójka podejrzanych jest odpowiedzialna za kradzież z 22 kwietnia dwóch sztuk głośników typu soundbar o wartości blisko 600 złotych ze sklepu przy ul Długiej.

Dalsze czynności procesowe pozwoliły na postawienie mieszkańcom naszego miasta kolejnych zarzutów. Obaj mężczyźni wspólnie 19 kwietnia, a każdy z nich samodzielnie 12 i 26 kwietnia, dokonali serii kradzieży sklepowych w innym markecie przy tej samej ulicy, skąd zniknęły butelki z alkoholem. Łącznie straty oszacowane zostały na kwotę ponad 2,2 tys. złotych.

Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Za kradzieże sklepowe 26-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 38-latek natomiast może spędzić w więzieniu 7,5 roku, gdyż dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)