Zatrzymano czterech złodziei. Trzech odpowie za kradzieże sklepowe, a jeden za kradzież "na klamkę"

sobota, 8.1.2022 11:58 521 0

W ciągu ostatnich kilku dni wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 63 lat oraz jedną kobietę w wieku 44 lat, którzy dokonywali kradzieży sklepowych. Dodatkowo w ręce mundurowych wpadł również 38-letni wałbrzyszanin. On to natomiast wykorzystując nieuwagę jednej z mieszkanek naszego miasta, wszedł do jej mieszkania i zabrał portfel z dokumentami i gotówką. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Teraz mogą trafić za karty więzienia na 5 lat. Funkcjonariusze odzyskali część utraconych przedmiotów.

W minioną niedzielę przed południem funkcjonariusze kryminalni drugiego komisariatu realizując zebrane informacje w sprawie zatrzymali 18-latka, który 16 listopada tego roku z jednego ze sklepów w galerii handlowej przy ul. 1 Maja ukradł różnego rodzaju zabawki z przeznaczeniem dla zwierząt powodując straty w kwocie ponad 600 złotych. Mężczyzna w ręce mundurowych wpadł w swoim mieszkaniu przy ul. Andersa w Wałbrzychu.

We wtorek około godziny 13:30 natomiast kolejny marketowy złodziej wpadł w ręce tym razem funkcjonariuszy kryminalnych z „jedynki”, którzy w wyniku realizacji informacji własnej udali się na ul. Bukietową w Wałbrzychu. To właśnie tam przebywała 44-letnia mieszkanka naszego miasta. Policjanci udowodnili kobiecie, że w okresie od 8 do 16 listopada tego roku działając w krótkich odstępach czasu z jednej z wałbrzyskich drogerii wykradła kosmetyki o wartości ponad 650 złotych. W toku wykonanych dalszych czynności mundurowi odzyskali część utraconych w wyniku przestępstwa przedmiotów.

Tego samego dnia wieczorem działania operacyjne pozwoliły na zatrzymanie przy ul. Pocztowej 63-letniego wałbrzyszanina. Funkcjonariusze kryminalni drugiego komisariatu udowodnili temu mężczyźnie, że w okresie od 14 września do 18 listopada - również w krótkich odstępach czasu - dokonał licznych drobnych kradzieży żywności oraz alkoholu w różnych sklepach w centrum miasta, gdzie straty oszacowane zostały na kwotę ponad 500 złotych.

Wczoraj po godzinie 13:00 natomiast dzielnicowi pierwszego komisariatu zostali powiadomieni o kradzieży mieszkaniowej na tzw. klamkę w jednym z budynków przy ul. Grodzkiej w Wałbrzychu. Świadkowie mieli ująć sprawcę zdarzenia. Na miejscu policjanci potwierdzili, że 38-latek wykorzystał nieuwagę lokatorki i zabrał z mieszkania portfel z dokumentami i gotówką. Skradzione mienie zostano ostatecznie odzyskane.

Teraz wszyscy podejrzani staną przed sądem. Za kradzieże grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

Komentarze (0)